Mobil Haberleri

200 MP Kamerayı Hangi Marka Sunacak?

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, 200 MP kameralı model sunarak, 200 MP kamera sunan ilk marka olmayı başarıyor. İşte detaylar

200 MP Kamerayı Hangi Marka Sunacak?

Bildiğiniz üzere Samsung, piyasaya sürmüş olduğu ISOCELL lensleri ile birlikte, bir hayli ilgi görüyor. Birçok amiral gemisi modellerde görmeye alışık olduğumuz ISOCELL lensleri, normal lenslere kıyasla çok daha iyi performans gösteriyor. Ayrıca diğer modellerden en büyük farkı ise ISOCELL lenslerinde kullanılan teknoloji sayesinde, kamera çıkıntısı çok daha az oluyor. Samsung, iletişimde olduğu o markaya 200 MP değerinde lensi kullandırtacak.

Samsung’un CEO’su Tm Roh, 600 MP lensler üzerinde çalışmaların olduğunu söylemişti. Bu lensler için henüz uzun bir süre olsa da, Samsung’un 200 MP lensleri artık uzakta değil.

Xiaomi, 200 MP kamerayı kullanan ilk marka olacak

Sızıntılara göre Samsung’un yakında piyasaya sürmesi için hazırladığı 200 MP çözünürlüğüne sahip lensi kullanacak olan ilk marka Xiaomi olacak. DigitalChatStation kaynaklarına göre 200 MP’lik Samsung sensörü, şimdiye kadar karşımıza çıkan en büyük sensör boyutuna sahip olacak.

Samsung tarafından en çok çıkan ISOCELL GN2 lensinde bu boyut 0.8 um piksel değerindeydi. 108 MP değerinde olan lensin, yeni versiyonun da tam çözünürlük olarak önemli drecede iyileştirildiğini, hem de sensör boyutu olarak küçüldüğünü belirtmekte fayda var.

200 MP Kamerayı Hangi Marka Sunacak?

Daha öncesinde söz konusu sensörün farklı modellerde kullanılacağına dair iddialar vardı. Özellikle ZTE’nin amiral gemisi Axon 30 serisinde, yeni sensörün de kullanılacağına dair birçok iddia mevcuttu. Ancak bazı kaynaklara göre yeni sensör ilk kez Xiaomi modellerinde karşımıza çıkacak.

Xiaomi’nin yakın bir zamanda tanıtılacak ve uzun zamandır da beklenen modeli bulunmuyor. Ancak yeni sensörün hangi seride, hangi model de kullanılacağını tahmin etmekte oldukça güç diyebiliriz. Yakın zamanda yeni sensörün hangi modellerde kullanılacağına dair yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu