Sinema ve Dizi Haberleri

2020 Yılında Apple TV’de En Çok İzlenen Filmler

TeknoBH Google Haberler

Yeni yıla girmeye kısa bir zaman kala, 2020 yılında Apple TV’de en çok izlenen film ve dizileri sizler için derledik. İşte Detaylar

2020 Yılında Apple TV'de En Çok İzlenen Filmler

COVID-19 virüsünün dünya çapında yayılması ve oldukça etkili olması sonucunda, içinde bulunduğumuz 2020 yılının geçmiş yıllara nazaran hepimiz için oldukça farklı bir yıl olduğunu söyleyebiliriz.

Koronavirüsün yayılma hızı önlemek amacıyla, birçok ülkede sokağa çıkma yasakları uygulandı. Uygulanan bu sokağa çıkma yasakları sebebiyle de sinema salonları da kapandı. Durum böyle olunca dünya çapında milyonlarca insan televizyon ekranlarından, bilgisayarlarından ya da telefonlarının başından ayrılmadı. Bu süre zarfında milyonlarca insan film veya dizi platformlarına yöneldi.

Ülkemizde dizi ve film platformların başında geçen, Netflix, BluTV, PuhuTV, Apple TV, Filmbox Live, AmazonPrime gibi birçok isimler yer alıyor. İstatistikler, video internet içeriklerinin izlenme sayısında geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir artış yaşanıyor. Özellikle dizi ve filmlerin rekor seviyede izlenme oranlarına sahip diyebiliriz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan 2020 yılında Apple TV’de en çok izlenen film ve dizilerin konusunu ve neler olduğuna bakalım.

2020 yılında Apple TV’de en çok hangi film ve diziler izlendi

 

  1. Tenet
  2. The Grinch
  3. Elf
  4. National Lampoon’s Christmas Vacation
  5. Love Actually
  6. Kutup Ekspresi (The Polar Express)
  7. Hunter Hunter
  8. The Holiday

Tenet (2020)

Tenet, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar.

Grinc (The Grinch- 2018)

Grinc, Noel coşkusu, Whoville kasabasının her sokağında müthiş bir şekilde yaşanıyor. Noel heyecanı artık çok yakındır. Kasaba hakkının tek derdi, diğer insanlara çok güzel hediyeler almaktır. Bu kasabaya Crumpit Dağı’nın tepesinden bakan Grinch ise Noel’den nefret etmektedir. Bu zavallı insanların neden bu kadar aptal göründüğünü sorgulamaktadır. Tek isteği, onları Noel’i beklediklerin pişman etmektir. Grinch planını gerçekleştirebilmek adına elinden ne gelirse ortaya koyacaktır.

Elf (2003)

Elf, Kuzey Kutbu’nda yaşayan ve bir elf olduğunu sanan Buddy’nin yaşı ilerledikçe boyu da büyümeye başlamıştır. Böylece, onun aslında bir insan olduğu gerçeği ortaya çıkar. Bu durum üzerine Buddy, esas babasını bulmak amacıyla New York’a gelir. Kendi büyüdüğü dünyaya hiç benzemeyen New York’ta yeni bir baba, yeni bir anne ve bir kardeş kazanır.

National Lampoon’s Christmas Vacation (1989)

National Lampoon’s Christmas Vacation, Griswoldlar gelenekler aile kutlamaları için hazırlıklarını yapmayı sürdürüyorlar. Fakat Clark, karısı Ellen ve 2 çocukları için her şey o kadar da kolay değildir. Clark’ın kötü şansı misafirleri ile devam etmektedir. Fakat yanında Noel’den kazançlı çıkacağına da inanmaktadır.

Love Actually (2003)

Love Actually, tamamen aşktan kaçamayacağını anlatıyor. Günümüz Londra’sında Noel’den iki ay önce yaşanan farklı olayları mercek altına alan “Aşk Her Yerde” adlı bu filmde de, aşkın yüceliği üzerine bir yapım.

Kutup ekspresi (The Polar Express- 2004)

Kutup Ekspresi, bir çocuğun yüreğini tamamen kapatmak ile inancın yaş, kural ve sınır tanımadığını öğrenmek arasında seçim yaptığı, masumiyet ile olgunluk arasındaki o kritik noktayı işliyor.

Hunter Hunter (2020)

Hunter Hunter, Joseph, karısı Anne ve kızları Renege ile vahşi doğada yaşayan bir ailedir. Kürk avcısı olarak geçimini sağlayan aile, vahşi hayvanları kurdukları tuzakla yakalamaya çalışırlar. Bir kurdun peşinden giden Joseph, onu yakalamaya bir hayli kararlıdır. Kurdun peşinden gitmek için adeta ailesini geride bırakıyor. Joseph’in uzun süren yokluğu, Anne ve Renege’i endişelendirir. Joseph olmadan hayat mücadelesi veren anne ve kızı, bir gün evlerinin dışında bir ses duyar ve Joseph’in geldiğini düşünürler. Fakat bekledikleri gibi olmaz.

The Holiday (2006)

The Holiday, Iris Simpkins, Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarıdır. Aynı zamanda meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası başına yıkılır. Diğer yanda Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden yeni ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığıyla yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu