Oyun Haberleri

2020 Yılının En Çok İndirilen Mobil Uygulamaları Açıklandı

Sensor Tower, üçüncü çeyrek mobil uygulama pazarı istatistiklerini paylaştı. Yapılan açıklamaya göre listenin en başında TikTok yer aldı.

TeknoBH Google Haberler

ABD merkezli mobil uygulama pazarı araştırma şirketi olan Sensor Tower, 2020 yılının en çok indirilen mobil uygulamaları açıklandı. İşte Detaylar

Sensor Tower, 2020’nin sonlarına doğru yeni bir rapor yayımladı. Yayımlanan rapor, son dönemlerin en çok tartışılan  sosyal medya uygulaması TikTok‘un dünya çapında en çok indirilen uygulama olma ünvanını sürdürdüğünü gösteriyor.

2020 Yılının En Çok İndirilen Mobil Uygulamaları Açıklandı

ABD merkezli mobil uygulama pazarı araştırma şirketi olan, son çeyrek için yıllık bazda, yüzde 23.3 oranında büyüdü. Lakin bu büyüme, sadece Google Play Store ve App Store‘dan gelen verilere göre belirlendi. Diğer uygulama mağazalarını da hesaba katarsak, büyümenin çok daha büyük olduğunu açıkça söyleyebiliriz.

Şirket tarafından yayımlanan rapora göre, hem App Store hem de Google Play Store‘da TikTok. TikTok’u ise Facebook, Zoom, WhatsApp, Instagram ve Google Meet gibi uygulamalar takip ediyor. Şirket tarafından paylaşılan rapora göre en çok indirilen uygulamaların listesini sizlere aktaralım;

2020 Yılının en çok indirilen uygulamaları;

 1. TikTok
 2. Facebook
 3. Zoom
 4. WhatsApp
 5. Instagram
 6. Google Meet
 7. Snack Video
 8. Messenger
 9. Telegram
 10. Snapchat

2020-yilinin-en-cok-indirilen-mobil-uygulamalari

 

App Store’un Geliri Google Play Store’dan daha yüksek

Sensor Tower, uygulamalar bazında yapılan bazı harcamaları da açıkladı. Bu durumda mobil oyuncular, üçüncü çeyrekte App Store’dan 19 milyar dolar civarında harcama yaptılar. Bu bağlamda Google Play Store‘un kazandığı para ise 10,3 milyar dolar açıklandı. Bu durumda özel bir noktayı açıklamak gerekirse, Google Play Store’un Çin’de kullanılmadığını belirtelim. Yani Android ekosisteminde kazanılan toplam paranın 10,3 milyar doların çok daha üzerinde olduğunu söylemek gerekiyor.

2020 yılının en çok kazanan oyunu Honor of Kings oldu

2020-yilinin-en-cok-kazanan-oyunu-honor-of-kings

Sensor Tower’ın raporuna göre, 2020 yılının en çok kazanan oyunlarını da paylaşıyor. Bu durumda açıklanan verilere genel olarak baktığımız zaman, Tencent Games’in özellikle de App Store’da ciddi bir gelir elde ettiğini görüyoruz.

2020 yılında en çok gelir elde eden 10 oyun listesi:

 1. Honor of Kings
 2. PUBG Mobile
 3. Pokemen GO
 4. Roblox
 5. Coin Master
 6. Fate/Grand Order
 7. Monster STrike
 8. Gardenscapes
 9. DBZ Dokkan Battle
 10. Candy Crush Saga

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu