Güncel Haberler

2021 Anneler Günü Ne Zaman Kutlanacak?

TeknoBH Google Haberler

2021 anneler günü ne zaman kutlanacak? Yeni yıl ile birlikte birçok kişinin merak ettiği anneler günü ne zaman kutlanacak? İşte o tarih

2021 Anneler Günü Ne Zaman Kutlanacak?

Dünyanın birçok ülkesinde kutlanan anneler günü ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kutlandı. Yaklaşık 1864 – 1948 yıllar arasında yaşamış Anna Maria Jarvis, annesini seven bir kadındı. Annesi öldükten 3 sene sonra, yani 10 Mayıs 1908 tarihinde anma günü yapmaya başladı. Bu anma gününü annesi ve Andrews Methodist Episcopal Kilisesi anneleri onuruna gerçekleştiriyordu. Söz konusu kilise Anneler Günü’nün Ana Kilisesi olarak biliniyor ve 1914 yılından itibaren Amerika genelnide bu şekilde kabul görüldü.

2021 Anneler günü ne zaman kutlanacak? İşte tarih

Anneler günü, birçok ülkede farklı tarihlerde kutlanılıyor. Ancak en yaygın tarihlerine baktığımız zaman ise, Mayıs ayının ikinci haftası itibariyle kutlandığını görüyoruz. Ülkemizde de bu dilimin içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Peki, Anneler Gününde hediye olarak ne alabiliriz?

2021 Anneler Günü Ne Zaman Kutlanacak?

  • Akıllı Bileklikler: Akıllı bileklikler, uygun fiyatlara karşı gelişmiş özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Gerek gündelik yaşantı, gerekse de iş yaşantısında ki temponun takibi, vücut aktivilerinin takibi ve gün gün karşılaştırılması gibi birçok detayı kullanıcılarına sunuyor.
  • Akıllı saat: Akıllı bilekliklere kıyasla bu ürünlerin fiyatları biraz daha yüksek diyebiliriz. Ancak yine de, genellikle daha iyi tasarıma sahip ve daha gelişmiş özellikler sunuyorlar. Gelişmiş kalp ritmi takibi, gelen aramaları cevaplayabilme ve gelen bildirimlere karşı hızlı bir şekilde cevap verme
  • Akıllı telefonlar: Anneler günü hediyesi için uygun fiyatlı veya fiyat/performans akıllı telefonlar alabilirsiniz. Genellikle bataryası yüksek ve iyi kamera çeken telefonlar tercih edilebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu