Otomobil Haberleri

2021 Ford Puma ST Özellikleri Ve Fiyatı

ST takısını ilk olarak Focus'ta duymuştu. Daha sonra Fiesta'yla buluşan bu isim, şimdi de Ford'un B-SUV Puma ile buluştu. Karşınızda 2021 Ford Puma ST özellikleri ve fiyatı

TeknoBH Google Haberler

Amerika otomobil markası olan Ford’un kısa sürede tasarımı ve özellikleriyle ses getirmeyi başaran yeni modeli 2021 Ford Puma ST özellikleri ve fiyatı haberimizde. İşte Detaylar

2021-ford-puma-st-ozellikleri-ve-fiyati

ST demek, performans demek diyebiliriz. Puma ST‘nin motoru, 6000 dev/dk‘da ortaya çıkan 197 beygir güç ve 2500-3500 dev/dk arasında ortaya çıkan 320 Nm tork değerlerine sahip. Altı ileri manuel şanzıman ile bu performans, ön tekerleklere iletiliyor. Ayrıca iyi bir çekiş kontrolü için de Quaife sınırlı kaydırmalı diferansiyele de yer verilmiş. 0-100 km/s hızlanmasını 6.7 saniyede tamamlayan aracın maksimum hızı ise 220 km/s olarak açıklandı.

2021 Ford Puma ST Özellikleri Ve Fiyatı

Ford Puma ST Dış Tasarımı

2021-ford-puma-st-ozellikleri-ve-fiyati-1

2021-ford-puma-st-ozellikleri-ve-fiyati

2021-ford-puma-st-ozellikleri-ve-fiyati-2

2021-ford-puma-st-ozellikleri-ve-fiyati-4

  Ford, Puma ST‘ye eklenen güçle baş edilmesi adına başka noktalarda da dokunuşlarda bulunmuş. Arka süspansiyonun, standart modelde ki kıyasla %50’den fazla sertleştirildiği söyleniyor. Ayrıca bütün amortisör ve yayların da normal modelden farklı olduğu belirtiliyor. Normal,Eco,Sport ve Track olmak üzere dört farklı sürüş moduna sahip Puma ST‘de, %25 daha hassas bir direksiyon yer alıyor.

  Ford Puma ST İç Tasarımı

  2021-ford-puma-st-ozellikleri-ve-fiyati-3

  2021-ford-puma-st-ozellikleri-ve-fiyati-6

  2021-ford-puma-st-ozellikleri-ve-fiyati-9

   Ford Puma ST için özel bir lastik kullanılmak istenilmiş ve bu sebepten dolayı da Michelin ile çalışma gerçekleştirilmiş. Özel üretilen Pilot Sport 4S lastikler ile Puma ST gibi bir araçta standart olan 19 inç jantlarla uyumluluk sağlanmak amaçlanmış. Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu 8 inçlik SYNC3 bilgi-eğlence sistemi, FordPass Connect özelliğini de barındırıyor. FordPass ile telefonunuz üzerinden araç kapılarını kilitlemek, aracın konumunu bulmak gibi işlemler yapmak mümkün.

   Ford Puma ST Fiyatı

   Ford Puma ST‘nin Birleşik Krallık’ta ki fiyatı 36 bin 300 sterlin fiyatı ile satılacak. Ancak aracın Türkiye fiyatı şuan için belli değil.

   Kaynak
   hwp.com.tr

   İlgili Makaleler

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Başa dön tuşu