Otomobil Haberleri

2021 Model Fiat Egea Cross Görüntülendi!

Ülkemizde bir hayli fazla beğenilen Egea'nın yeni modeli Cross görüntülendi.

TeknoBH Google Haberler

Tofaş’ın Bursa’da üretip dünyaya ihraç ettiği otomobil serisine bir yenisi daha eklendi. 2021 Model Fiat Egea Cross görüntülendi!

2021-model-fiat-egea-goruntulendi

Tüketicilerin merakla beklediği Fiat Egea ailesi sonunda görüntülendi. 2015 yılında yollara çıkan Egea serisi 225 milyon dolarlık yatırımla yeniden tasarlanırken, yeni gövde seçeneği ile SUV segmentine de giriş yapmış oldu.

2021 Model Fiat Egea Cross Görüntülendi!

Bilindiği üzere Ekim 2015 yılından bu yana piyasa da bulunan FIAT Egea, aradan geçen 5 yılın ardından tasarımı değiştirildi. Otomobil’in yeni tasarımında ise Fiat’ın yeni logo  ” FIAT ” yazısı kullanılmaya başlandı.

Aynı zamanda Egea Cross isimli yeni bir model seçeneği de eklendi. İsminden de anlayacağımız üzere bu yeni model SUV kategorisinde bir otomobil. Türkiye’de geliştirilen ve üretilen yeni SUV modelin ismi Egea Cross olarak duyuruldu.

2021-model-fiat-egea-goruntulendi-1

2021-model-fiat-egea-goruntulendi-2

2021-model-fiat-egea-goruntulendi-3

2021-model-fiat-egea-goruntulendi-6

2021-model-fiat-egea-goruntulendi-7

2021-model-fiat-egea-goruntulendi-4

2021-model-fiat-egea-goruntulendi-5

  Egea Cross‘un yeni tasarım detaylarını sizlerle paylaşacak olursak, Ön panjurun tasarımının değiştirildiğini görüyoruz. Ayrıca araca baktığımız zaman göze çarpan ilk detaylardan biride, logonun yerine Güney Amerika’daki modellerde görmüş olduğumuz gibi büyük FIAT yazısını kullanılmış.

  Ayrıca yeni Egea‘nın farları tekrardan tasarlanmış olup, tüm gövde seçeneklerinde hem ön hem de arkada LED teknolojisinin kullanıldığında dikkatleri çekiyor. Elmas kesimli olan 16 ve 17 inç alaşım jantların da eklendiği bilgisini paylaşalım.

  Yeni Egea‘nın iç mekanı da direksiyondan bilgi-eğlence ekranına kadar yenilendi. Dijital görüntüye sahip olan ve aynı zamanda hız ve devir göstergelerinin arasına 7 inçlik dijital ekran eklendiğini belirtelim. Eklenen yeni dijital gösterge, 10.25 inçlik dokunmatik ekrana ve kablosuz Android Auto ve Apple Car Play desteğine sahip UConnect 5 multimedya sistemiyle entegre edildi.

  Egea toplam da 11 renk seçeneğiyle satışa sunulacak olan aracın üç donanım paketi mevcut olacak: City Cross, Cross ve Cross Plus.

  Yeni bir direksiyon simidine kavuşan Egea ailesinde ön ve arka park sensörü, geri dönüş kamerası, aynı anda iki telefon bağlantısına imkan veren 10″ boyutlu multimedya sistemi, dijital gösterge paneli, kablosuz şarj, anahtarsız giriş ve çalıştırma, ayak hareketini algılayabilen elektrikli bagaj kapağı, şerit takip sistemi, kör nokta uyarısı ve trafik levhası algılama gibi donanımlara sahip.

  Egea Cross’ta yenilenen tasarımının yanı sıra, teknoloji açısından da kapsamlı bir yenileme yapıldı. En güncel Sürüş Destek Sistemleri (ADAS) ile donatılan Egea ailesi, kompakt sınıfın yine en güçlü modeli olacak gibi görünüyor.

  2021 Egea Cross’un sahip olduğu teknolojiler

  • ” Trafik İşaretli Tanıma Sistemi” sürüş esnasında maksimum hız limitlerini ayarlıyor.
  • ” Akıllı Hız Asistanı” sürücüye hız sınırına uyması gerektiğini öneriyor
  • ” Şerit Takip Sistemi” yol çizgilerini algılayarak otomobili şeritte tutuyor.
  • ” Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi” sensörler yardımıyla sürücünün yolculuğa devam edip edemeyeceğini algılıyor.
  • “Adaptif Uzun Far” karşıdaki aracın farlarını algılayıp Egea’nın uzun farlarını otomatik oçarak görüşü ayarlıyor.
  • “Kör Nokta Uyarı Sistemi” ultrasonik sensörler yardımıyla aracın kör noktasında herhangi bir engelin olup olmadığı uyarısını veriyor.
  • Ön park sensörleri, Anahtarsız giriş/çalıştırma ve kablosuz akıllı telefon şarj gibi özellikleri kolaylaştırıyor.

  Egea Motor seçenekleri

  Motor seçeneklerini incelediğimiz zaman daha önce ki modellerden tanıdığımız 1.4 Fire 95 bg benzinli ve 1.3 Multtijet 95 bg dizel seçenekleri aynı şekilde yola devam ederken 1.6 MultiJet dizel ünite gücü 120 bg’den 130 bg’e çıkartılmış.

  Yeni Motor seçeneği geldi: FireFly

  Seriye yeni katılan güç ünitesi ise 1.0 litre hacminde, üç silindirli ve turbo beslemeli olan FireFly oldu. 100 bg güç, 190 Nm tork üreten motor sadece manuel şanzıman ile alınabilecek.

  Egea Cross fiyatı

  Yeni makyajlı Egea’nın fiyatı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmış değil.

  Egea Cross ne zaman gelecek

  Egea Cross ne zaman gelecek? Yeni otomobil ile ilgili paylaşılan bilgilere göre 2021 yılının Ocak ayı itibariyle yollarda olacağı söyleniyor.

  Kaynak
  teknolojioku

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu