Donanım Haberleri

2021 Model MacBook Prolarda SD Kart Girişi Olacak

TeknoBH Google Haberler

Büyük eksikliği hissedilen bir sorun 2021 model MacBook Pro modellerde tarihe karışıyor. Bu yıl piyasaya sürülecek olan modellerde SD Kart girişi olacak. İşte Detaylar

2021 Model MacBook Prolarda SD Kart Girişi Olacak

Bu yıl içerisinde Macbook Pro almak isteyen tüketicilere bir güzel haberimiz var. Paylaşılan bilgilere göre özellikle fotoğrafçılar veya edit ile uğraşan kişilerin sıkça tercih ettiği SD kart kullanımı yeni modellerde artık kullanılabilecek. 2016 yılında yapılan tasarım değişikliği sebebiyle Macbook Pro modellerinde bu özellik yer almıyordu. Bu tasarım anlayışı bilgisayarlarda ki şarj girişi dahil olmak üzere birçok portu ortadan kaldırarak sadece 4 adet USB Type-C girişi ile geliyordu.

2021 model Macbook Prolarda büyük değişikliğe gidiliyor

Yeni paylaşılan haberlere göre, 14 inç ve 16 inç modellerde yapılacak daha detaylı bilgiler de yayınlandı. Yeni değişikliklerden biri de fonksiyon tuşlarının yerini alan dokunmatik ekranın kaldırılmasını da kapsıyor.  Aynı zamanda bilgisayarların boyutlarında da ciddi anlamda değişiklikler olacak. Yeni nesil Macbook Pro‘ların boyutları iPad Pro, iPad Air ve iPhone 12 ile uyumlu kare olarak değişikliğe gidilecek. Aynı zamanda manyetik MagSafe şarj cihazları da yeni seri ile tekrardan geri gelecek. Bir diğer haber ise performans konusunda Intel işlemcilerin yerine ARM tabanlı M1 işlemcilerinin geleceğini de bildirelim.

2021 Model MacBook Prolarda SD Kart Girişi Olacak

Macbook Prolarda yapılan yeni değişiklikler ile ilgili paylaşılan haberlerde, bazı geleneksel bağlantı noktalarının da olacağı iddia ediliyor. SD kart yuvasının geri dönmesi ile ilgili haberler aslında yeni MackBook Pro modelleri ile benzer bir biçimde MagSafe ve işlemci avantajları sunduğunu söyleyen Apple’ın üst düzey bir MacBook Air modeli için planlanan yenilemesiyle ilgili bir rapordan kaynaklanıyor.

Peki siz, Apple’ın Macbook Pro modellerinde ki gittiği bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu