Xiaomi Haberleri

3M ,Ekran İçi Parmak İzi Sensörünü LCD Ekrana Yerleştirdi

3M, ekran içi parmak izi sensörünü LCD ekrana yerleştirdi. Şirket güvenliğin bu şekilde daha fazla artacağını açıkladı.

TeknoBH Google Haberler

3M, ekran içi parmak izi sensörünü LCD ekrana yerleştirdi. Daha sonrasında yapılan açıklamalara göre parmak izi güvenliği daha da artacağı iddia ediliyor.

ABD merkezli olan bir şirket 3M, daha önceler de yalnızca OLED ekranlarda kullanılan ekran içi parmak izi sensörlerini şimdi ise LCD ekranlara da yerleştirdi.İlerleyen zamanlar da LCD ekranlara yerleştirilen parmak izi sensörünün daha da güvenliğinin artacağını söylüyor.

3M ,Ekran İçi Parmak İzi Sensörünü LCD Ekrana Yerleştirdi

Ekran içi parmak izi sensörlerinin bir süredir orta segmentin üstündeki telefonlarda kullanımı artmıştı.Bu özellik kullanıcılara kullanım olarak bir hayli rahatlatmış olsa da sadece OLED ekranlarda kullanılıyor olması üzücü bir durumdu ancak 3M‘in açıklamasına göre artık sadece OLED ekranlar da değil LCD ekranlarda ekran içi parmak izi sensörünü görebileceğiz.

3m-lcd-ekran-ici-parmak-izi-sensoru-yerlesti

Önceki dönemlerde bu teknolojinin LCD ekranlı cihazlara da geleceğinden söz ediliyordu ancak şimdiye kadar hiç bir firma bu özelliği LCD ekranlı telefonlarlarda kullanamadı.Bu noktada ilk olarak Xiaomi‘nin adı altında bulunan Redmi geçtiğimiz günlerde ekrana gömülü parmak izi teknolojisini LCD ekranlı bir modelinde getireceğini açıklamıştı.

ABD’li 3M şirketi paylaşılan bilgilere göre LCD ekranlara parmak izi sensörünü yerleştirmek için yeni geliştirilmiş olan Yakın Kızılötesi İletim Sistemi(NITS) adı verilen bir sistemi kullanacaklar.Bu sensörde LCD ekranın arkasına yerleştirilmesini sağlamak için gelişmiş olan mikro ince 3M optik ekran filmlerini kullandıklarını söylediler.

Geliştirilen sistemin güncel hayatımızda kullandığımız dizüstü bilgisayarlar ve LCD panelli cihazlarda ise sorunsuz çalıştığını belirterekten telefonlarda da işe yarayacağını ve gelişmiş güvenlik sağlayacaklarını düşünmekteler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu