Samsung HaberleriMobil Haberleri

5G Uyumlu Samsung Galaxy A52 Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung'un uygun fiyatlı 5G uyumlu Samsung Galaxy A52 modelinin özellikleri Geekbench'te görüntülendi.

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisinin 5G uyumlu yeni Samsung Galaxy A52 modelinin özellikleri ortaya çıktı. İşte Detaylar

5g-uyumlu-samsung-galaxy-a52-ozellikleri-ortaya-cikti

Geçtiğimiz günlerde ismi duyulan Samsung Galaxy A52 5G, performans test sonuçları ile Geekbench’te görüntülendi. Ortaya çıkan özellikleri sayesinde adından sıkça söz ettirecek gibi görünen Galaxy A serisinin yeni üyesi Galaxy A52 5G. Paylaşılan bilgilere göre Qualcomm tarafından geliştirilen işlemci ile pazara satışa sunulacak.

Performans testi Geekbench 5.2.5 kullanılarak yapıldı. Yapılan testlerin tarihi ise 10 Kasım olarak paylaşılmış. Samsung SM-A526B model numarası bulunan modelin performans testinde, İşletim sistemi olarak Android 11 olarak belirtildi.

5G Uyumlu Samsung Galaxy A52 Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung’un yeni modelinin en çok merak edilen özelliklerinden biri de İşlemci bilgisi. Paylaşılan raporda yer alan işlemci bilgilerinden yola çıkarak donanımın Snapdragon 750G olduğu belirlendi. Bu işlemci özelliklerinde 8nm fabrikasyon süreci, Kyro 570 çekirdekler ve Adreno 619 grafik birimi bulunuyor. Ayrıca işlemcinin çıkabildiği en yüksek performans hızı da 2.2 GHz olarak duyurulmuştu.

5g-uyumlu-samsung-galaxy-a52-ozellikleri-ortaya-cikti-1

Aynı zamanda Samsung Galaxy A52 5G modelinde 6 GB RAM bulunacağı da yer alıyor. Performans testini incelediğimiz zaman modelin tekli işlem testinde 298 puan ve çoklu işlem testinde 1.001 puan aldığı görülüyor. Bu sonuçlarında Galaxy A51‘e göre geride olduğunu söyleyebiliriz, çünkü Galaxy A51  Geekbench testinde tekli işlem testinde 700 civarında ve çoklu işlem testinde ise 1800 puan almıştı.

Diğer yandan yeni cihazın Android 11 işletim sistemi ile performans testine girmesi dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu