Mobil Haberleri

ABD yüzünden Huawei çok zor duruma düşecek!

ABD ve Huawei arasında ki gerilimler bitmek bilmiyor. Bu gerilimler sonrasında Huawei çok zor duruma düşecek.

TeknoBH Google Haberler

ABD ve Huawei arasında ki gerilim uzun süredir devam ediyor.ABD hükümeti Huawei’i devirmek için müttefikleriyle anlaşma yapmaya çalışıyor. ABD yüzünden Huawei çok zor duruma düşecek!

huawei-slider

ABD hükümetinin Huawei ve Çin‘e karşı olan öfkesi hiçbir şekilde bitmiyor.Gündemi takip ettiğimiz de ABD içerisinde büyük bir kaos olduğunu söyleyebiliriz. Trump‘ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ise olayları iyice ateşlemeye başladı. Bütün bunlara rağmen ABD hükümeti Huawei ve Çin ile uğraşmaktan vazgeçmiyor.

ABD yüzünden Huawei çok zor duruma düşecek!

ABD hükümeti uzun bir süredir Huawei‘in 5G alt yapısını kullanmamak için müttefiklerine yoğun bir baskı uygulamaktaydı.ABD hükümetinin tüm bu baskılarına rağmen Huawei’in 5G alt yapısından vazgeçmek istemeyen İngiltere‘ye ABD hükümeti tarafından yeni bir hamle yapıldı.

ABD hükümetinin yaptığı bu baskılar sonuç getirmeye başladı ki İngiltere, Huawei’in 5G alt yapısını kullanmamak için yeni ABD hükümetine yeni bir öneri sunuyor, bu öneri de 10 ülkenin katılımıyla birlikte yeni bir 5G alt yapı sistemi kurulmasını önerdi.

huawei-amerika-ingiltere-5g

İngiltere‘nin D10 olarak adlandırdığı 5G alt yapısında ki projede bulunan ülkeler, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya, Almanya,Japonya, Güney Kore, Avustralya ve Hindistan yer alıyor. İngiltere ve ABD’nin bu projede ki amacı ülkelerin teknoloji alt yapılarını ve birikimlerini birleştirerek Huawei’nin 5G teknolojisine eşdeğer veya daha üst bir seviye teknoloji geliştirmek. Tabi bu durumun sadece teknoloji geliştirmek ile alakalı olmadığını sizlerde biliyorsunuz.

Göründüğü üzere Trump ciddi bir şekilde Huawei ile uğraşmaya devam edecek gibi görünüyor. ABD hükümeti kaos’un eşiğine gelmişken hala Huawei ile uğraşması komik bir durum.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu