Güncel Haberler

Abonelikler Online olarak iptal edilebilecek

TeknoBH Google Haberler

Uzun zamandır beklenen oldu ve Resmi Gazete’de yayımlanan yeni bir torba kanunu ile birlikte abonelik sözleşmelerinin online olarak iptal edilmesi kabul edildi.

abonelikler-online-olarak-iptal-edilecek

Bugüne kadar telefondan televizyondan hizmetlerine kadar birçok işlem dijital ortamda başlatılabilirken iptal işlemi ne yazık ki online olarak yapılamıyordu. Birçok kullanıcı canından bezdiren ve faks çekmeye kadar giden anlamsız zorluklar gerektiren bu durum koronavirüs süreci ile dijitale taşındı.Birçok kullanıcının evinden çıkamaması yada abone merkezlerine gidememesi ile sektörde talep edilen abonelikler online olarak iptal edilebilecek. Bu aboneliklerin başında dijital televizyon platformları ve GSM abonelikleri bulunuyor.

Abonelikler Online olarak iptal edilebilecek

Büyük şirketlerin kullanıcıyı yokuşa sürmek için kullandıkları iptal işlemi artık internet ve online ortamlarda yapılabilecek. Resmi Gazete‘de yayımlanan ve yürürlüğe giren yeni torba yasa düzenlemesi sayesinde abonelik iptali de elektronik ortamlarda yapılacak sözleşmelerde başvuru sahibinin kimliğinin doğrulanabilmesi için kurum tarafından yöntem belirlenecek.

Alınan karar ile telefon aboneliklerinden Digiturk gibi televizyon aboneliklerine kadar birçok işlemin iptali dijital ortamda yapılacak.

Yapılan değişiklikler bankacılıktaki sözleşmelerin de dijital ortama taşınmasını sağlıyor. Birçok düzenleme içeren yeni torba kanunu ile ilgili detaylar Resmi Gazete’nin 26 Haziran 2020 sayısında görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu