Donanım Haberleri

Amazon bu seferde akıllı bileklik işine girdi

Amazon'dan efsane bir akıllı bileklik ürünü geliyor.

TeknoBH Google Haberler

Amerika Birleşik Devletleri merkezli e-ticaret ve bulut şirketi olan Amazon, bu seferde akıllı bileklik işine girdi. İşte Detaylar

amazon-akilli-bileklik

Online e-ticaret devi Amazon, gelir kaynaklarını arttırmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz gün yeni akıllı bileklik modeli Halo‘yu tanıttı. Amazon’un yeni ürünü yaşam temalı akıllı bileklik aynı zaman da aktivite ve uyku takibi yapabiliyor.

Amazon bu seferde akıllı bileklik işine girdi

Amazon‘un yeni akıllı bilekliği Halo’da herhangi bir ekran paneli bulunmuyor. Kumaştan bir kayışa sahip olan akıllı bileklik, kullanıcının bütün hareketlerini takip ediyor. Bu hareketleri takip ederken  üzerinde bir ivme ölçer, sıcaklık sensörü, kalp ritim monitörü ve 2 adet mikrofon bulunuyor.

Aktivite, uyku ses gibi değerleri takip etmenizi sağlayan Halo, hareketlerinizi ve derinizin ısısını ölçerek uyku kaliteniz hakkında yorum yapabiliyor. Vücudunuzun yağ oranını da ölçebilen Halo, sesinizi de dinleyerek duygusal durumunuz hakkında bilgi paylaşımı yapabiliyor.

Amazon’un yeni akıllı bilekliğinin fiyatı ne kadar?

Amazon’un yeni ürününün fiyatı 64.99 dolar olarak belirlendi. Satın aldığınız zamanda 6 aylık Halo üyeliğiniz de aktif olmuş oluyor. Üyeliğiniz 6 ay devam ettikten sonra aylık 3.99 dolar olarak ödemeye devam ediyorsunuz.

Üyeliğinizin ücretli olmasının sebebi sağlıkla ilgili bilekliğin topladığı detaylı analiz yapabilecek şekilde görmenizi sağlıyor.

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu