Güncel Haberler

Amazon, drone ile sipariş teslimatı için onay aldı!

Amazon, sipariş teslimatında drone kullanmak için onay aldı. Şirket, teslimatlarını artık drone ile yapacak.

TeknoBH Google Haberler

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olan Amazon, drone ile sipariş teslimatı için ABD Federal Havacılık Kurulundan (FAA) onay aldı!

amazon-drone-siparisi-icin-onay-aldi

ABD merkezli e-ticaret şirketi olan ve aynı zaman da dünya genelinde geniş kitleye sahip olan Amazon, yeni bir kurye sistemine giriş yapıyor. Amazon, ABD Düzenleme Kurulu‘ndan sipariş teslimatını drone üzerinden yapmak için onay aldı.

Amazon, drone ile sipariş teslimatı için onay aldı!

Dünyanın en zengin insanları arasında olan Jeff Bezos‘un sahibi olduğu, online e-ticaret platformu Amazon için uzun bir süredir drone ile teslimat için çalışmalarını sürdürüyordu.

Online e-ticaret liderinin gerçekleştirdiği bir açıklamada, Amazon.com Inc‘in drone hizmetinin, şirketin drone filosu aracılığı ile ticari teslimatları test etmeye başlaması için federal onayı aldığını resmen duyurdu.

amazon-siparislerini-drone-ile-teslim-edecek

Amazon, siparişlerini drone ile teslim etmek için çalışmalarını sürdürürken, 2013 yılında tanıtılan Prime Air, donanım ve güvenlik sorunları nedeniyle ertelemek zorunda kalmıştı. ABD Federal Havacılık Kurulu (FAA), şirketin Prime Air isimli teslimat sistemini kullanabilmesi için olanağ sağlayan karara imza atması ile şirketin 30 dakika veya daha kısa sürede sipariş teslimatı için özel hizmet projesini tekrardan hayata geçirecek.

Amazon ilk drone ile kargo teslimini ne zaman gerçekleştirdi?

E-ticaret ve bulut şirketi olan Amazon, drone ile ilk sipariş teslimatını 2016 yılında İngiltere’nin Cambridgeshire kentinde gerçekleştirmişti. Amazon, Fire TV ile birlikte bir patlamış mısırı, drone sistemi ile bir müşterisine teslimatını gerçekleştirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu