Otomobil Haberleri

Amazon’dan elektrikli araç hamlesi geldi!

E-ticaret platformun köklü isimlerinden ve aynı zamanda lideri olarak adlandırılan Amazon'dan elektrikli bir araç hamlesi geldi. Peki Amazon bu elektrikli araçlar ile ne planlıyor?

TeknoBH Google Haberler

Online alışveriş platformun lideri olan Amazon’dan elektrikli araç hamlesi geldi! Şirket 2030’a kadar 100 bin adet elektrikli araç kullanmayı hedefliyor.

amazon-elektrikli-arac-hamlesi-geldi

Bir elektrikli araç modeli de online alışveriş platformu olan Amazon‘dan geldi. Şirketin tanıtmış olduğu elektrikli araç modeli, kendisine ait kargo departmanında kullanılacağı söyleniyor.

Amazon’dan elektrikli araç hamlesi geldi!

ABD merkezli e-ticaret platformu Amazon, kendi kargo departmanında kullanmayı hedeflediği elektrikli aracını görücüye çıkardı. Bahsi geçen elektrikli model, Amazon için elektrikli otomobil üreticisi Rivian tarafından geliştirildiği açıklandı.

amazon-elektrikli-arac-hamlesi-geldi-1

Şirketin kargo departmanında kullanılması düşünüldüğü elektrikli minibüs modelleri, şirket tarafından Şubat ayında elektrikli araç üreticisi Rivian’dan özel olarak sipariş edilmişti. Amazon’da bu bilgiyi yaptığı bir açıklama ile doğrulamıştı.

İddialara göre Amazon 2022’ye kadar yollarda 10 bin ve 2030’a kadar ise 100 bin adet elektrikli aracın kullanılma geçmesini öngörüyor.

Şirket paylaşmış olduğu verilere göre, 2019 yılında her 5 kargo siparişinden 1’ini kendi teslim etti. Şirketin bu paylaşmış olduğu veriler ise 2020 yılında yüzde 50 olarak kayıt etti. Şirket tanıtmış olduğu bu elektrikli araç modeli ile araç filosunu da arttırarak kendi teslim ettiği paket sayısını ciddi oranda artış hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu