Donanım Haberleri

AMD Radeon RX 6700 XT İle İlgili İlk Detaylar Geldi

TeknoBH Google Haberler

AMD Radeon RX 6700 XT ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. AMD’nin yeni ekran kartı bu yılın Mart ayında tanıtılacağı iddia ediliyor. İşte Detaylar

AMD Radeon RX 6700 XT İle İlgili İlk Detaylar Geldi

İki teknoloji devi AMD ve NVIDIA, büyük bir rekabet içerisinde olduğunu biliyoruz. Yeni nesil ekran kartları ile adından sıkça söz ettirmek isteyen AMD, yeni nesilde RX 6000 ailesi olarak tanıtmıştı. Yeni ekran kartının fiyat bakımından bakıldığı zaman herkese hitap edeceğini söyleyebiliriz. RX 6800 alt modeli olacak ekran kartı fiyat performans özelliği ile tüketicilerinin ilgisini üzerine çekiyor

AMD Radeon RX 6700 XT hangi özelliklerle geliyor

AMD tarafından henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da ekran kartı ile ilgili bazı detaylar sızdırılmaya başlandı. Sızdırılan bu sızıntıların içerisinde yeni nesil ekran kartı hakkında bilgiler ve logosu hakkında bilgiler de yer alıyor. Aynı zamanda paylaşılan bilgiler arasında 12 GB GDDR6 ve 1440 Gaming ifadeleri yer alıyor. Aynı zamanda AMD’nin üst orta sınıfı yeni ekran kartı özellikle içinde bulundurduğu RDNA2 mimarisi ile gücüne güç katacak.

AMD, yeni 6000 serisi ekran kartları geçen senenin son dönemlerinde tüketicilere sunulmuştu. RX 6800, 579 dolar fiyat etiketiyle tanıtılan yeni nesil ekran kartını bu yüzden alacaklar için heyecan vericiydi. Ancak fiyatı olarak yüksek gelenler hiç merak etmesin, AMD’nin bir alt modeli olan AMD Radeon RX 6700 XT, iddialı ve uygun fiyatlı gelecek gibi görünüyor.

AMD Radeon RX 6700 XT İle İlgili İlk Detaylar Geldi

AMD’nin yeni nesil ekran kartı fiyat performans olarak tüketicileri tatmin edecek gibi görünüyor. RX 6700 XT beklenen özellikler arasında RDNA2 mimarisine sahip ekran kartı aynı zamanda 12 GB GDDR6 bellek ile piyasaya sunulması bekleniyor. Paylaşılan detayların arasında RX 6700 XT‘nin 1440p oyun performansınında sunacağı söyleniyor. AMD’nin yeni nesil ekran kartı ile ilgili olarak net bir bilgi yok. Aynı zamanda XT olmayan modelinin ne zaman piyasaya sunulacağı da bilinmiyor.

Kaynak
btgunlugu.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu