Donanım Haberleri

AMD Radeon RX 6700 XT’nin Performansı Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

AMD Radeon RX 6700 XT’nin performans sonuçları ortaya çıktı. Ortaya çıkan raporlara göre yeni ekran kartının %30 daha güçlü olduğu ortaya çıktı. İşte Detaylar

AMD Radeon RX 6700 XT'nin Performans Sonuçları Ortaya Çıktı

AMD, yeni ekran kartı RX 6700 XT‘yi bu ayın başlarında tanıtmıştı. NVIDIA’nın RTX 3070 ve RTX 3060 gibi kartları ile rekabet edebilecek düzeyde ki ekran kartı, 4K çözünürlük yerine 1440 çözünürlükte optimize oyun deneyimi sunulması bekleniyor. Ayrıca söz konusu yeni ekran kartının NVIDIA’nın bahsettiğimiz iki modelinden çok daha uygun fiyatı ile satışa sunulacağını belirtelim.

12 GB GDDR6 RAM’e sahip temel saat hızı 2.321 GHz olan kart, 230W güce ihtiyaç duyuro ve bunun için de üzerine bir tane 8 bir tane de 6 pinli güç bağlantısı takılması gerekiyor. Ayrıca AMD, özellikle de Red Dead Redemption 2 ve Call of Duty: Black Ops Cold War gibi modern oyunların ihtiyaç duyduğu 8 GB’tan fazla video desteğinin bu kartla rahatlıkla sunabileceğini de belirtiyor.

AMD Radeon RX 6700 XT performansıyla hayran bırakıyor

Ekran kartı, hem 3DMark‘ta test edildi hem de gerçek zamanlı strateji oyunu olan Ashes of The Singularity ile test edildi. FHD ve 2160 testleri incelediğimiz zaman, 5700’e kıyasla ciddi performans farklılıkları olduğunu görüyoruz.

AMD Radeon RX 6700 XT'nin Performans Sonuçları Ortaya Çıktı

AMD, rakip kartlarla yapılan karşılaştırmalar sonucunda elde edilen performans sonuçları da paylaşıldı. Aşağıda sizlerle paylaştığımız tablo da Hitman 3’ten Cyberpunk 2077’ye kadar bir çok modern oyunda NVIDIA’nın kartlarına kıyasla çok daha iyi performans elde etmiş. Ayrıca RX 6000 serisi kartlarda olduğu gibi AMD Radeon RX 6700 XT‘de de RDNA 2 mikro mimarisinin kullanıldığını ifade edelim.

AMD Radeon RX 6700 XT'nin Performans Sonuçları Ortaya Çıktı

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu