Mobil Haberleri

Android 11 Go Edition Resmen Duyuruldu! İşte Yeni Özellikler

Android 11 versiyonun hemen ardından Android 11 Go Edition resmen duyuruldu!

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Android 11 versiyonun hemen ardından şimdi de Android 11 Go Edition resmen duyuruldu! İşte Yeni Özellikler

android-11-go-edition-resmen-duyuruldu

Google, Android 11‘in daha düşük donanımlı cihazlara özel olarak geliştirmiş olduğu Android 11 Go Edition sürümü geçtiğimiz gün resmen duyuruldu. Getirdiği muhteşem özellikleri hep birlikte inceleyelim.

Android 11 Go Edition Resmen Duyuruldu! İşte Yeni Özellikler

Dünya genelinde Teknoloji devi olarak adlandırabileceğimiz Google, Android işletim sistemi ekosisteminin yeni üyesi olan Android 11‘i geçtiğimiz günlerde tanıttı. Şirket şimdi de, giriş seviyesine hitap eden akıllı telefonlara özel olarak geliştirmiş olduğu Android 11 Go Edition sürümünü resmi olarak duyurdu. Peki giriş seviyesine hitap eden yeni güncelleme ile kullanıcıları neler bekliyor?

android-11-go-edition-resmen-duyuruldu-1

Google Blog üzerinden paylaşılan bilgilere göre Android 11 Go Edition, Android 11 GE, Android 10 GE sürümüne kıyasla yüzde 20 daha hızlı bir performans gösterecek. Bu gelişmenin yeni giriş segmenti telefonlar için çok önemli bir adım diyebiliriz. Bu bilgilerin yanı sıra yeni bir bildirim paneli de kullanıcıların kullanımına açıldı. Standart Android 11‘de olduğu gibi Android 11 Go Edition kullanıcıları da sohbet bildirimlerini üst bölümden görüntüleyebilirsiniz.

Google’ın yeni sürümü ile birlikte RAM bellek üst sınırını 1.5 GB’dan 2 GB‘a kadar yükseltildi. Bu arada Android 11 Go Edition sürümü için yeni bir Güvenli Klasör uygulaması da oluşturulmuş. Google’ın Android 11 Go Edition için yeni bir gizlilik hedefi olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda yeni versiyonda ise uygulamaların kontrolü büyük bir ölçü de kullanıcılar da olacak. Bunun sebebi ise arka planda kullanmadığınız uygulamaların verilerinize erişmesini engellemiş olacaksınız.

Android 11 Go Edition‘ın giriş seviyesinde olan akıllı telefonlara sunduğu bir diğer yenilik ise, hareketli gezinme özelliği. Google’ın yeni sürümüyle birlikte kullanıcılarına daha fazla ekran alanı sunmak için geliştirdiği bir özellik. Bu özellik sayesinde basit hareketlerle ana ekrana gitmek, farklı uygulamalar arasında geçiş yapmak ve geriye doğru gitmek daha mümkün olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu