Mobil Haberleri

Android 11 Güncellemesi Alacak Xiaomi Telefonlar Belli Oldu

Xiaomi'nin hangi modelleri Android 11 güncellemesi alacak? Android 11 güncellemesi ne zaman gelecek?

TeknoBH Google Haberler

Android 11 güncellemesi alacak olan Xiaomi telefonlar belli oldu. Güncellemeyi alacak modeller bir görsel ile sızdırıldı. İşte Detaylar

android-11-guncellemesi-alacak-xiaomi-telefonlar-belli-oldu

Kısa bir süre önce yayımlanan bir MIUI 12 güncellemesi, Xiaomi’nin bile tehlikeli olarak nitelendirdiği bir yazılımsal kâbusa dönüştü.

Bildiğiniz üzere Android 11 güncellemesi için sabırsızlanan binlerce veya milyonlarca kullanıcı var. Bildiğiniz üzere Xiaomi fiyat-performans modelleri sayesinde ülkemizde ki akıllı telefon sektöründe belirli bir başarıya ulaştı.

Android 11 Güncellemesi Alacak Xiaomi Telefonlar Belli Oldu

Android 11 güncellemesinin geliştirilme aşamasında (Beta) Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro ve Redmi K30 gibi rağbet gören akıllı telefonların önemli bir rol oynadığını öğrenmiştik. Ayrıca yayımlanan görsele göre Redmi Note 8 serisi de bu güncellemeden yararlanabilecek.

Paylaşılan bilgilere göre Xiaomi’nin Android 11 için hazırladığı yol haritasında beş tane başlık mevcut. İlk başlıkta Android 11 Beta ile donatılan akıllı telefonlar mevcut. İkinci başlıkta ise bu yazılımı sadece Xiaomi yetkililerinin gözetimi altında test edebilen ürünler yer alıyor.

android-11-guncellemesi-alacak-xiaomi-telefonlar-belli-oldu-1

Sağ üst kısmı incelediğimiz zamanda Redmi Note 7, Note 7S, Note 7 Pro, Redmi 8, Redmi 8A, Redmi 8A Dual gibi göreceli eski modeller ile MIUI 9 güncellemesi alan modeller Android 11 güncellemesi alamayacağını görüyoruz. Mi CC 9e Android 11 güncellemesi de alacak. En son kısımda ise hâli hazırda güncelleştirmeyi kullanan telefonları görüyoruz.

Ayrıca Xiaomi tarafından bu listenin doğruluğu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Bu bağlamda yukarıda sizlerle paylaştığmıız görsel sadece bir iddia niteliği taşıyor.

Android 11 güncelleştirmesi hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Sizlerin kullandığı telefon bu güncelleştirmeyi alacak mı? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısımdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu