Mobil Haberleri

Android 11’e gelen yeni emojiler belli oldu!

TeknoBH Google Haberler

Günlük hayatta çok fazla mesajlaşma uygulamalarını kullananlara müjde! Android 11’e gelen yeni emojiler belli oldu! İşte Detaylar

android-11-gelen-yeni-emojiler-belli-oldu

Günlük hayatta artık birçok kişinin mesajlaşırken kullandığı ve hatta vazgeçilmez haline gelen emojilere Android 11 ile birlikte yenileri ekleniyor. Peki, yeni Android 11’e gelen yeni emojiler nelerdir?

Önceki günlerde ortaya atılan iddialar da Android 11 betasında 117 emojinin geleceği söyleniyordu. Yeni Android 11 sürümün de 62 yeni karakter, 55 ten rengi ve cinsiyet emojisinin bulunduğu 117 yeni emoji tasarımları paylaşıldı. Bu yeni emojiler Android 11 Beta 1 sürümünde henüz kullanılabilir durumda değil.

Unicode Consortium, Ocak ayında yaptığı bir açıklama da yeni Emoji 13.0 eklentilerini açıklamış ve şirketere kendi sürümlerini yapıp uygulamalarını için zaman tanımıştı. Google’da yeni emojilere uyum sağlayan şirket oldu.

Android 11’e gelen yeni emojiler belli oldu!

Android 11 Beta 1 ve daha önce ki geliştirici sürümleri bazı yeni emojileri içerisinde barındırıyordu ancak bunlar son tasarımlar değildi. Şuan bu yeni emojiler Gboard’dan erişebilir durumda değil ancakl bu emojileri Emojipedia’dan kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Android 11 ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan 117 emojinin güncellenmiş tasarımları kullanıcılarla paylaşıldı. Aşağıda ki görsellerden de göreceğiniz üzere yeni karakterlerde ki bazı değişikliklerin yanı sıra Google’ın hali hazırda var olan karakterlerde bazı ufak oynamalar söz konusu.

android-11-gelen-yeni-emojiler-belli-oldu-1

Ayrıca Android işletim sisteminin yeni sürümü için planlanan iki betası daha bulunuyor. Dolayısıyla Google, kullanıcılara sunulmadan önce bu beta sürümleri içerisinde tasarımlarda ufak değişiklikler söz konusu olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu