Mobil Haberleri

Android 12 Güncellemesi Hakkında Ki İlk Detaylar

TeknoBH Google Haberler

Android 12 Beta güncellemesini yayınlamak için Google tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. Yeni güncelleme Android 12 hakkında ki ilk detaylarda ortaya çıktı.

Android 12 Güncellemesi Hakkında Ki İlk Detaylar

Android 11 güncellemesi ile sunulan özellikleri bir hayli fazla ilgi odağı olmuştu. Android cihazlarda, gözle görülür derecede pil ve performans iyileştirmeleri tüketiciler tarafından bir hayli fazla sevilmişti. Android 11 güncellemesini destekleyen cihazların listesi de yayınlandı. Ancak yayınlanan listede ki tüm modellere bu güncelleştirme daha yayınlanmadı. Tüm cihazlara yavaş yavaş yayınlanacağını da tekrardan belirtelim.

Android 11 güncellemesi birçok kullanıcıya daha ulaşmamışken, Android 12 sürümü hakkında ki ilk detaylar geldi. Hatta söz konusu beta sürümün önümüzde ki aylarda sunulması bile bekleniyor.

Android 12 kullanıcılarına neler sunacak

Android 12 güncellemesi hakkında Google ilk açıklamalarını yaptı. Yeni gelecek olan sürüm ile birlikte Google PlayStore mağazası dışında ki diğer mağazalarına da kolaylıkla erişebilecek. XDA Developers’a göre güncellemeler daha da kolaylaşacak. Android 4.4 ile gelen Android Runtime programı ile güncellemeler kolaylaşacak. Hatta paylaşılan bazı kaynaklara göre Google’dan direkt olarak güncelleme gelecek.

Android 12 Güncellemesi Hakkında Ki İlk Detaylar

Gelecek olan yeni sürüm ile ilgili bazı bilgiler de mevcut. İddialara göre Android 11 sürümünde, uygulama içi veya arayüz de ki temaların değişimi çok daha kolay bir şekilde olacak. Yani bu durumda, durum çubuğunu bile çok kolay bir şekilde renklendirebileceksiniz.  Ayrıca telefonunuza yeni arka plan eklediğiniz zaman, o arka plana özgü olarak otomatik bir şekilde tema uygulanabilecek. Yani bu duruma örnek vermemiz gerekirse, mavi ağırlıklı bir arka plan seçtiğiniz de, temanız da otomatik olarak mavi olacak.

Yeni güncelleme de Wi-Fi paylaşımıyla alakalı olarak iki farklı kaynak bulunuyor. Bazı kaynaklara göre, yeni sürüm ile birlikte paylaşılan internet ağınızı anlık olarak başka bir cihaza farklı isimle paylaşabileceğiniz. Bir diğer kaynağa göre, kendi mobil verinizi paylaşırken, karekod sistemi ile şifre girmeden kolaylıkla erişim sağlayabileceğiniz söyleniyor.

Android 12 güncellemesi ile ilgili olarak bilinen detaylar şimdilik bu kadar. Yeni güncellemenin ne zaman sunulacağı ise bilinmiyor. Fakat hatırlarsanız, Android 11‘in Beta sürümü, geçtiğimiz yılın Şubat ayında yayınlanmıştı. Büyük ihtimalle bu yılın Şubat veya Mart aylarında Beta sürümü yayınlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu