Mobil Haberleri

Android 12 Güncellemesinin Yeni Bir Özelliği Daha Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Android 12 güncellemesinde gelecek olan özellikler arasında bir yenisi daha eklendi. Yeni güncelleme ile gelecek olan özellik kullanıcılar çok hoşuna gidecek. İşte Detaylar

Android 12 Güncellemesinin Yeni Bir Özelliği Daha Ortaya Çıktı

Google, önümüzde ki Mart ayında yeni Android sürümü olan Android 12 güncellemesi ile kullanıcı karşısına çıkacak. İlk olarak Pixel modellerinde test edilecek olan yeni sürümün bir süredir hakkında sızıntılar ortaya çıkıyordu. Kısa bir süre önce yeni Android 12 güncellemesinin yeniliklerini sizlere aktarmıştık. Bu yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Android 12 güncellemesi ile gelecek olan yeni özelliğin kullanıcıların kullanımını kolaylaştıracak.

Android 12 sayesinde telefonu tek elle kontrol edin

Android Snow Cone kod adı ile test edilen yeni sürümde tek el modunun bulunduğu söyleniyor. Bildiğiniz üzere Android telefonların ekranları artık 6.5 inç ve üzerinde olmaya başlandı. Tabi durum böyle olunca telefonu tek el ile kontrol etmek bir hayli zorlaşmaya başladı. Google bu noktada devreye giriyor ve telefonu tek el ile kullanmak için yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor.

Google’ın kullanıcılarına sunacağı yeni özellik sayesinde telefonun arayüzü sağ tarafa veya sol tarafa doğru küçük bir pencere şeklinde küçülecek. Bu özellik sayesinde arayüzü tek el ile kullanabileceksiniz.

Android 12 Güncellemesinin Yeni Bir Özelliği Daha Ortaya Çıktı

Söz konusu yeni Android güncellemesinde gelecek olan bir diğer özellik ise ekran görüntüsünde olacak. Mevcut sürümde uzun bir sayfanın ekran görüntüsünü almak istediğinizde tek tek sayfayı kaydırmak zorunda kalıyordunuz. Fakat yeni güncelleme ile gelecek olan uzun ekran görüntüsü özelliği sayesinde tek seferde tüm sayfaların ekran görüntüsünü alabileceksiniz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu