Mobil Haberleri

Android 12 Güncellemesinin Yenilikleri Belli Oldu

TeknoBH Google Haberler

Google’ın Mart ayında tanıtacağı Android 12 güncellemesi hakkında yeni detaylar gelmeye başladı. Yeni güncelleme ile kullanıcılara neler sunulacak? İşte Detaylar

Android 12 Güncellemesinin Yenilikleri Belli Oldu

Google, Mart ayında düzenleyeceği Google I/O 2021 etkinliğinde kullanıcıların merakla beklediği Android 12 sürümünü kullanıcılara tanıtacak. Birçok yenilik ile gelecek olan bu sürüm, tasarım açısından da büyük farklılıklar sunacak.

Android 12 güncellemesinde hangi yenilikler gelecek?

Paylaşılan bilgilere göre, Android 12 ile sistem otorotasyonun daha akıllı hale geleceği söyleniyor. Aynı zamanda yeni güncelleme ile birlikte oyun modu ve azaltılmış parlaklık gibi özellikler de sisteme eklenecek. Oyun modunun Android güncellemesinin içine entegre ediliyor olması, mobil oyun performanslarında gözle görünür bir şekilde artması diyebiliriz. Kullanıcılar tek tıklama ile sistemi stabil olarak optimize edebilecek.

Android 12 güncellemesi ile kullanıcıları memnun edecek bir yeni özellik daha geliyor. O özellik de akıllı döndürme özelliği. Bildiğiniz üzere döndürme kiliti neredeyse hemen hemen tüm Android ve iPhone kullanıcılarına açıktır. Ancak bir videoyu yatay bir şekilde izleyeceğiniz zaman önce döndürme kilidini kaldırmanız gerekiyor. Söz konusu yeni güncelleme de bu noktada devreye girecek ve döndürme kilidi otomatik olarak kaldıracak.

Android 12 Güncellemesinin Yenilikleri Belli Oldu

Bu duruma örnek vermemiz gerekiyorsa, YouTube’da videoları yatay bir şekilde izliyorsanız bir süreden sonra döndürme kilidini kaldırmadan da yatay izlemeye başlayacaksınız. Ayrıca Google daha önce “Parlak renkleri azalt” olarak adlandırılan bir erişilebilirlik özelliği geliştirmişti. Fakat bu özellik “Azaltılmış Parlaklık” olarak adlandırılacak.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu