Mobil Haberleri

Android 12 Güncellemesiyle Hangi Özellikler Geliyor?

TeknoBH Google Haberler

Android 11 güncellemesinin geliştirici sürümü ile ortaya çıkan çift dokunma özelliği Android 12 güncellemesinde tekrar kullanıcı karşısına çıkacak. İşte Detaylar

Android 12 Güncellemesiyle Hangi Özellikler Geliyor?

Geçtiğimiz yıl Google’ın işletim sistemi olan Android‘e yeni 11 güncellemesi gelmişti. Yavaş yavaş tüm modellere sunulan güncelleme ile birçok sorunlarda giderildi. Ayrıca Android 11 güncellemesi yüklenen birçok cihazda performans artışı bile yaşandı. Android 11 güncellemesine kullanıcılar tarafında bir hayli ilgi gören bir özellik gelmişti. Yeni gelen bu özellik sayesinde, arka tarafa çift dokunulduğu zaman Google Asistan devreye giriyor. Bu çift dokunma özelliğinin yanı sıra Google Asistan’ı açmak için geliştirilmediğini de belirtelim. Android 11 geliştirici sürümü ile gelen Double-Tap özelliği sayesinde ekranın arka kapağına çift dokunma gerçekleştirildiğinde farklı uygulamaları da açmak mümkün oluyordu.

Söz konusu özelliği birçok kullanıcı tarafından heyecanla bekleniyordu. Ancak çoğu kullanıcı çift dokunma özelliğinin resmi sürüm ile desteklenen tüm cihazlara geleceği tahmin ediliyordu ancak ne yazık ki çift dokunma özelliği Android 11 sürümü ile kullanıcılara sunulmadı.

Android 12 güncellemesiyle çift dokunma özelliği geliyor

Bahsi geçen çift dokunma özelliği Android 12 güncellemesiyle karşımıza çıkacak. Bu çift dokunma özelliği sayesinde Google Asistan açılabilecek, medya oynatması gerçekleştirilecek veya ekran görüntüsü alınabilecek. Hatta şöyle güzel bir özellik var, çift dokunma özelliğini istediğiniz bir komut için atayabileceksiniz.

Android 12 Güncellemesiyle Hangi Özellikler Geliyor?

Şuan için bu özellikler için resmi bir açıklama olmasa da, Google’ın Pixel telefonlarının Android 11 güncellemesin içerisinde çift dokunuş özelliği ile geleceği iddia ediliyordu. Daha önce bu modellere çift dokunuş özelliği eklenmişti ancak beklenen hassas bir çift dokunma gerçekleşmediği için bir süre sonra geri çekilmişti. Şimdi ki iddialara göre bu sorunlar çözüldü ve Android 12 güncellemesiyle tekrardan karşımıza çıkacak.

Şubat veya Mart ayı itibariyle karşımıza çıkacak olan Android 12 sürümüyle çift dokunuş özelliğinin de yanı sıra Wi-Fi paylaşımı özelliği de kullanıcılara sunulabilir. Bu özellik sayesinde bağlı olduğunuz Wi-Fi kablosuz ağını, farklı bir cihaz ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca paylaşacağınız cihazın şifreyi bilmesine gerek kalmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu