Mobil Haberleri

Android Cihazlara Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelnide geniş kullanıcıya sahip olan Android cihazlara gelecek yeni özellikler yavaş yavaş belli olmaya başladı. İşte Detaylar

Android Cihazlara Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

Samsung akıllı telefonlardan Xiaomi veya Oppo’ya kadar cihazlar neredeyse bütün modellerinde Android işletim sistemi kullanıyor. Birçok marka Android işletim sistemini kullandığı için özel olduğunu söyleyebiliriz. Bugüne kadar iOS güncellemeleri bugüne kadar yenilikçi bir şekilde devam ediyordu. Aynı zamanda iOS ile rekabet edebilmesi için de Android işletim sistemi kullanan cihazlarında yenilenmesi gerekiyor.

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi her şeyden önce basit bir arayüze sahip olacak. iPhone modelleri tarafından tercih edilen arayüz ise, genellikle son derece basit.

Android telefonlara hangi özellikler gelecek?

Android cihazlarda oluşacak önemli değişikliklerden biri de gizlilik diyebiliriz. Bu tür modellerde genel olarak gizlilik ve veri çalma gibi sorunlar gündeme geliyor. Android işletim sisteminin dişli rakibi iOS ise bu konuda yani veri sızdırılması konusuyla gündeme gelmek istemiyor. iOS ile daha iyi rekabet edebilmek için Android işletim sistemi de güvenli bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Android Cihazlara Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara çok uzun süre güncel destek verilmediğini biliyorsunuz. Bu durumda eski model kullanan kullanıcılar için çok fazla soruna neden oluyor. İşletim sistemi tarafından alınan yeni bir karara göre güncel destekler uzun bir süre verilecek ve ayrıca bütün modeller aynı anda güncellemeyi alabilecek.

Android işletim sistemine gelecek yeni özellikler içerisinde mesajlaşma uygulamaları da yer alıyor. Her ne kadar WhatsApp ve Telegram gibi popüler platformlar bulunsa bile Google buralarda pek fazla kalmak istemiyor. İşte tam bu nedenle de Android için iMessage tarzı bir mesajlaşma uygulaması yapılabilir.

Bütün Android kullanıcıları için oluşturulan bir diğer beklenti ise görüntülü konuşma ile yakından bağlantı. iPhone kullanıcılarının kullandığı ve Apple’ın sunduğu FaceTime uygulaması kullanıcıların birçoğu tarafından beğeniliyor. Şuan her ne kadar WhatsApp aktif olarak kullanılıyor olsa da veri gizliliği nedeniyle kullanmayan bazı kullanıcılar da mevcut.

Android cihazlara gelecek yeni özellikler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu