Güncel Haberler

Android Kullanıcılarına Netflix Güncellemesi Geldi

TeknoBH Google Haberler

Android kullanıcılarına Netflix güncellemesi ile, kaliteli ses deneyimi sunulmaya başlanıyor. İşte yeni güncellemenin tüm detayları

Android Kullanıcılarına Netflix Güncellemesi Geldi

Çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, geçtiğimiz yıldan bu yana kullanıcıların daha iyi dizi, film ve belgesel izlemek için çalışmalarına devam ediyor. 2015 yılında kullanıcılarına sunduğu 5.1 surround özelliği sayesinde, kullanıcıların izleme keyfini yüksek kaliteye çıkarmayı hedefledi. Daha sonra 2017 yılında getirilen Dolby Atmos desteği sayesinde, surround özelliğine kıyasla bir hayli kaliteli bir deneyim yaşatmaktaydı. Bu zamana kadar kullanılan Dolby Atmos özelliği sayesinde çevrenizdeki her sesi büyüleyici bir şekilde, tepeden dahi gelen bütün sesleri ayırt edebildiğiniz bir teknoloji sunuluyordu. Şimdi Netflix, yeni bir güncelleme ile “xHE-AAC” isimli ses kodlayıcısını Android kullanıcılarına sundu.

Android 9 ve daha üst sürümleri destekleyecek olan yeni ses kodlayıcısı sayesinde ses kalitesinin arttırılması hedeflendi. Yeni gelen Netflix güncellemesi sayesinde stüdyo kalitesinde ses deneyimi sunulması planlanıyor. Seyirciler, gürültülü ortamlarda dahi izledikleri dizi ve filmlerden herhangi bir ses konusunda sorun yaşamayacak.

Netflix güncellemesi sayesinde çok daha kaliteli ses

Yeni güncelleme sayesinde çok daha kaliteli ses deneyimi sunmayı hedefleyen Netflix, farklı kategorilerdeki seslerin optimize edilmesini konu alıyor. Bu duruma örnek vermemiz gerekirse, bir aksiyon filmi ile bir konserin farklı dinamik aralıklara sahip olduğunu biliyoruz. Söz konusu ses aralıkları farklı olan iki farklı içeriği izlediğiniz zaman, iki içerik arasında ki kalite, ses seviyesi farkını kolaylıkla anlayabileceksiniz. Android kullanıcılarına gelen “xHE-AAC” ses kodlayıcısı sayesinde farklı içeriklerde dahi tek ses tipi sunulması bekleniyor.

Android Kullanıcılarına Netflix Güncellemesi Geldi

Android kullanıcılarına gelen yeni Netflix güncellemesi sayesinde, kullanıcılar adeta stüdyo kaliyesinde ses deneyimi yaşayacak. Yeni güncelleme de Android 9 ve daha yüksek sürüme sahip olmanız yeterli. Hatta yüksek kaliteyi deneyimlemeniz için stüdyo kulaklığına ihtiyacınız yok. Stereo destekleyen herhangi bir kulaklık kullanmanız yeterli olacak.

Netflix güncelleme nasıl yapılır

Netflix uygulamasını güncellemek için, Google Play üzerinden Netflix uygulamasını açın ve güncelle kısmına tıklayın. Yapmanız gereken işlemler bu kadar ama Netflix uygulamasını açtıktan sonra güncelle kısmı sizlerde gözükmüyor ise kullandığınız Android telefonun versiyonu Android 9 veya üstü değildir. Siz gene de Ayarlar kısmından Android sürümüne bakın eğer ki 9 ve üstü bir versiyona sahipseniz, Netflix, W-Fi bağlandığı zaman otomatik olarak güncelleme işlemini yapmıştır.

Güncelleme ile ilgili olarak herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu