Mobil Haberleri

Android Yeni Güncellemesi İle Neler Sunacak?

TeknoBH Google Haberler

Android yeni güncellemesi ile hangi özelliklerin kullanıcılarına sunulacağı belli oldu. Söz konusu yeni güncelleme ile neler geliyor? İşte tüm detaylar

Android Güncellemesi Yeni Özelliğiyle Neler Sunacak?

Google, Android kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Google, kullanıcılarına kaydedici uygulamasından ses dosyalarını paylaşma özelliğini kullanıma sunacağını duyurdu. Aynı zamanda Google, akıllı yazma özelliğini daha fazla uygulamalayla kullanılabilir duruma getiriyor. Ayrıca Pixel modelleri için de yeni duvar kağıtlarını sisteme ekliyor.

Android yeni güncellemesi ile birçok yenilik sunacak

Google, recorder.google.com adında yeni bir web sitesi hizmete sunuyor. Bu sitede, Pixel kullanıcıları kaydedilen dosyalarına tarayıcılarından erişebilecek ve bunları bir bağlantı aracılığıyla herkesle kolay bir şekilde paylaşabilecek. Kullanıcılar kayıtlarını dinleyebilir, konuşma metnini okuyabilir ve hatta belirli sesli anlar için de bunlar arasında arama yapabilir. Telefonlarda kullanıcılar için cümleleri otomatik bir şekilde tamamlayabildiği bir makine öğrenimi özelliği olan Akıllı Yazma özelliği artık belirli Mesajlaşma uygulamalarında kullanılabilecek.

Pixel 3 ve sonrası Pixel telefonları için, Saat uygulamasında ki uyku vakti özellikleri, kullanıcıların uykuya dalmasına yardımcı olmak için yeniden tasarlanmış bildirimlerle birlikte yeni uyku vakti ekranı da güncelleniyor. Aynı zamanda Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için duvar kağıtları da dahil olmak üzere yıl boyunca farklı kültürel anları kutlama temasına sahip yeni duvar kağıtları ekliyor.

Android Güncellemesi Yeni Özelliğiyle Neler Sunacak?

Android yeni güncellemesi ile ilgili son olarak,  Kraken Sports’un Universal Smart Phone Housing kılıfı içinde destekler ekleniyor. Dalış yapan kullanıcılar için özel olarak tasarlanan kılıfların Gece Görüşü, Portre Modu, Hareketli Fotoğraflar ve video dahil olmak üzere Pixel telefonlarına yeni modlar ekleniyor. Google söz konusu güncellemeyi ilk olarak Pixel modellerine yayınlayacak ve daha sonrasında diğer akıllı telefon modellerine yayınlanacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu