Sinema ve Dizi Haberleri

Ant-Man Filmi Türkiye’de Mi Çekilecek?

TeknoBH Google Haberler

Ant-Man filmi Türkiye’de mi çekilecek? Geniş hayran kitlesine sahip olan Ant-Man’ın çekimlerinin Kapadokya’da yapılacağına dair iddialar mevcut. Peki doğru mu?

Ant-Man Filmi Türkiye'de Çekiliyor

Marvel Studios, yaklaşık 10 yıla bir damga vurmayı başardı. Iron Man ile başlayan seri Avengers: Endgame ile sona ermişti. Fakat Marvel, sinema sektöründe daha fazla adını duyurmak için  planını devreye sokmuş ve sevilen karakterlerin filmlerini tekrardan çekeceğini açıklamıştı. Ant-Man‘ın 3.filmi için kolları sıvayan Marvel, mekan olarak ise Türkiye’yi tercih etmesi dikkatleri çekti

Ant-Man Filmi Türkiye’de mi çekilecek?

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ant-Man’ın yeni filmin Kapadokya’da çekileceğini bugün resmi olarak duyurdu. Bakan konu ile ilgili olarak, ” Figüranından tutun en üst seviyede ki oyuncu da görev alabiliyor. Yerel prodüksiyon firmaları da iş yapıyorlar. En son çekilen film, 60 milyon dolarlık bütçeli bir film. Yaklaşık 10 milyon doları Türkiye’de harcanıyor. Sanayi sitesindeki ustadan tutun da oyunculara kadar birçok kişi bundan etkileniyor. Şu an Ant-Man var, o da Kapadokya dahil birçok bölgede çekiliyor.” ifadesini kullandı.

Ant-Man Filmi Türkiye'de Çekiliyor

Dünya genelinde birçok kişinin ölümüne sebep olan Koronavirüs salgınından dolayı birçok sinema filmi ertelenmişti. Salgının kontrol altına alınmasının ardından tekrardan çekimlere başlayan Marvel, yeni filmlerini en erken 2022 tarihinde vizyona sunacak gibi görünüyor.

Aynı zamanda Bakan, Türkiye’de filminginturkey projesini hayata geçirdiklerini de belirtiyor. Bakan bu proje hakkında, “Bu sitenin içinde Sinema Genel Müdürlüğümüzden bir ekip, yabancı yapımlarının Türkiye’deki işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için çalışıyor. Yurtdışından bilmediğiniz bir ülkeye geliyorsunuz ve çok fazla bürokrasi var. Yurtdışından devamlı sanatçı ve ekipman getiriyorsunuz. İşte bu bürokrasiyi o kadar hızlandırdık ki inanamıyorlar.” açıklamalarında bulundu.

Marvel‘in yeni Ant-Man filmi Türkiye’de çekilmesinin hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu