Mobil Haberleri

AnTuTu Kasım 2020 Lideri Şaşırtmadı

AnTuTu Kasım 2020 listesinin lideri akıllı telefon sektörünü gene şaşırtmadı. Liste hakkında merak edilen tüm detaylar

TeknoBH Google Haberler

Kirin 900 yonga setinden güç alan Huawei Mate 40 Pro AnTuTu Kasım 2020 sıralamasının lideri gene şaşırtmadı. İşte liste detayları

antutu-kasim-2020-lideri-sasirtmadi

AnTuTu, Kasım ayının en iyi amiral gemisi telefon modellerini açıkladı. Kirin 9000 işlemcisine sahip olan Huawei Mate 40 Pro modeli hala listenin ilk sırasında yer alıyor. Ancak Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 888 ile dengelerin değişebileceğini düşünüyoruz.

AnTuTu Kasım 2020 Lideri Şaşırtmadı

Performans kıyaslamaları söz konusu olduğu zaman akıllara gelen ilk platformlardan biri de AnTuTu, Kasım ayının en iyi Android akıllı telefonlar listesini açıkladı. 5 nm Kirin 9000 işlemcisinin gücüne fazlasıyla güvenen Huawei, Mate 40 Pro modeliyle listenen ilk sırasında yer alıyor.

Huawei’nin en iyi amiral gemisi modeli olan Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro+‘dan sonra ise ilginç bir şekilde bu ikiliye giriş modeli olan Mate 40 değil, Xiaomi’nin en güçlü akıllı telefonu konumunda olan Mi 10 Ultra ise takip ediyor.

antutu-kasim-2020-liste-sampiyonu-degismedi-1

Paylaşılan listenin ilk sırasında Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro+‘ı kenara ayıracak en güçlü Android telefonlar listeninin tamamına Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 865 işlemcilerin hakimiyet kurduğunuz söyleyebiliriz. Aynı zamanda Mate 40 Pro ve Redmi K30S dışında listedeki tüm telefonların 12 GB RAM‘e sahip olduğu görünüyor.

Lakin Huawei’nin Kirin 9000 işlemcisiyle elinde tuttuğu liderliği Qualcomm’un yeni çıkardığı Snapdragon 888 işlemcisine kaptırabilir. Hatta birçok akıllı telefon üreticisi yeni çıkartacağı modellerin hepsinde Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu