Oyun Haberleri

Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

TeknoBH Google Haberler

Respawn Entertainment tarafından yapılan ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan ücretsiz Battle Royale oyunu diyebiliriz. Peki, Apex Legends sistem gereksinimleri nelerdir?

Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından yapılan ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan ücretsiz bir çok oyunculu Battle Royale oyunudur. Apex Legends, Microsoft Windows, Playstation 4 ve Xbox One için 4 Şubat 2019’da oyun severlere sunuldu. Piyasaya sunulduktan sonra 10 milyondan fazla indirme ve 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Peki, kısa sürede bu kadar geniş oyuncu kitlesine sahip olan oyun Apex Legends sistem gereksinimleri nelerdir? Nasıl oynanır?

Apex Legends nasıl oynanır?

Öncelikle Apex Legends’in en temel özelliklerini ve BR oyunlarından ayıran özellikleri sıralayalım. Oyunumuzda toplam 60 oyuncu, üçerli takımlar halinde karşı karşıya geliyorlar. Titanfall dünyasında geçen ve bir hayli benzer mimariyi taşıyan haritaya iniş yapıldığında çok çabuk şekilde silahlar, eklentiler ve ekipmanlar toplayıp çatışmaya hazırlanmak gerekiyor. Apex Legends’i diğer Battle Royale oyunlarından ayıran özellik, oyuncuların farklı yeteneklere ve farklı özelliklere sahip karakterler seçebiliyor olmalarıdır. Peki, Apex Legends’in karakterleri, silahları ve mekanikleri nelerdir?

Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

1- Karakterler

Oyun,  “Legend” adı verilen sekiz adet karakter barındırıyor. Oyunun başında altı tane karakter (Bloodhound, Bangalore, Lifeline, Gibraltar, Wraith, Pathfinder) açıkken, ayrı kalan iki karakter ise (Mirage, Caustic) oyunu oynarak elde edilen Legend Token ya da parayla satın alınan Apex Coin elde edilebiliyor. Her karakterin birer pasif, taktiksel be “ultimate” yetenekleri bulunuyor. Oyuna başlamadan önce birbirini tanıyan üç kişinin oluşturduğu doğru karakterlerin seçilmiş olması haliyle takım için büyük bir avantaj oluyor.

2- Silahlar

Titanfall dünyasında geçen oyun Apex Legends, bu sebeple de Titanfall’daki benzer silahlara sahip. Oyun, altı kategori altında 19 silah barındırıyor. (Üç Sub Machine Gun, üç Assault Rifle, iki Machine gun, dört Shotgun, dört Sniper Rİfle ve üç Pistol.) Öbür yandan haritayı gezip bir yandan “loot” yaparken pek çok silah eklentisi bulunabiliyor. Silaha ve türüne göre uyumluluğuna dikkat etmemiz gereken eklentiler arasında şarjör, namlu ucu, dipçik ve benzeri eklentiler mevcut.

3- Apex Legends Mekanikleri

Maçlarda silah harici zırh bulmak büyük bir avantaj sağlamakta. Bir kez zırh bulduktan sonra vurulsanız bile Shield Battery ve Shield  Battery ile zırhı tekrardan şarj edebiliyorsunuz. Oyunda yüksekten düşmek hasar vermiyorken, Titanfall’daki duvarda yürüyebilme mekaniği bulunmuyor olsa da duvarlara dik olarak tırmanabiliyoruz. Yere düşen takım arkadaşımızı kaldırıp oyuna tekrardan dahil edebildiğimiz gibi ölen birini haritada belli noktalarda hayata tekrardan döndürebiliyoruz. Oyun genel olarak akıcı ve hızlı yapısıyla bir hayli keyif vermektedir.

Apex Legends fiyatı ne kadar?

4 Şubat tarihinde duyurulduğu gibi çıkış yapan Apex Legends, PC harici olarak PS4 ve Xbox One platformlarında da oynanmaktadır. PC’ de oynamak isteyenlerin ise bilgisayarlarına Electronic Arts’ın yazılımı olan Origin’i indirmeleri gerekiyor. Oyunun en sevindirici özelliği ise tamamen ücretsiz şekilde oynanabilmesi ile geliyor. Apex Legends’ta bazı karakter ve silah kaplamaları gerçek para karşılığında satılırken, parayla satın alınan öğeler oyunun oynanışına hiçbir şekilde etki etmiyor. Peki, sevilen Battle Royale oyunu Apex Legends sistem gereksinimleri nelerdir? Bu oyunu oynamak için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri nelerdir?

Apex Legends sistem gereksinimleri nelerdir?

Apex Legends minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i3-6300 3.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • RAM: 6 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7730
  • HDD: 22 GB

Apex Legends önerilen sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10 x64
  • İşlemci: Intel Core i5 3570K
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIa GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
  • HDD: 25 GB

Bu yazımızda sizlere çok sevilen Battle Royale oyunu olan Apex Legends sistem gereksinimleri ve karakterlerinden bahsettik. Yazımız ile ilgili olarak düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Apex legends indirmek için ne yapmamız gerekiyor?

Apex Legends sistem gereksinimlerini sizler için paylaştık. Şimdi de Apex Legends oyununu nasıl indireceğini anlatacağız. Aslında yapmanız gereken işlemler çok basit. Söz konusu oyun ücretsiz bir şekilde oyunculara sunuluyor. Bu bağlamda ea.com web sitesinden oyunu ücretsiz bir şekilde indirip oynayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu