Apple HaberleriDonanım HaberleriTeknoloji Haberleri

Apple, A12 Bionic İşlemcili Yeni Apple TV’i Tanıttı

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple, yeni gerçekleştirdiği etkinlikte A12 Bionic işlemciye sahip yeni Apple TV modelini tanıttı. İşte yeni modelin özellikleri

Apple, A12 Bionic İşlemcili Yeni Apple TV'i Tanıttı

Teknoloji devi Apple, 2017 yılında çıkan Apple TV 4K’nın yerini alan yeni bir Apple TV yayın kutusunu tanıttı. Yeni model, önceki modelin adını koruyor fakat HDR videoyu daha yüksek bir karede oynatmasını da sağlayan çok daha güçlü bir A12 Bionic çip ile birlikte geliyor.

Gelişmiş renk seçenekleri sunan ve 4K çözünürlüğüne sahip olan yeni Apple TV, Wi-Fi 6 bağlantı desteğine sahip. Aynı zamanda yenilenen Apple TV’ye yeni bir kumanda da eşlik ediyor.

Yeni Apple TV’de bizleri neler bekliyor?

Yenilenen Apple TV 4K, Dolby Vision ve HDR desteği ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda yeni set üstü kutu Dolby Atmos ses kodeklerini de destekliyor. Apple, geliştirmiş ve daha ergonomik bir tasarımının da yanı sıra daha fazla özellik ile yeni Apple TV 4K için uzaktan kumandayı tamamen yeniden tasarladı.

Apple, A12 Bionic İşlemcili Yeni Apple TV'i Tanıttı

32 GB depolama alanına sahip olan Apple TV 4K, 179 dolardan satışa sunulacak. Yeni ürün 30 Nisan tarihinden itibaren satın alınabilecek. Ayrıca 64 GB depolama alanına sahip olan Apple TV, 199 dolardan satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu