Donanım Haberleri

Apple akıllı saati için yeni patent aldı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple yeni akıllı saati için patent aldı!

TeknoBH Google Haberler

Giyilebilir teknoloji pazarın da liderliğini koruyan Apple, yeni akıllı saati Apple Watch için yeni bir patent aldı! İşte Detaylar

apple-watch-yeni-patent-anlasti

Apple bu yılın sonuna doğru giyilebilir teknoloji pazarında yeni modelini satışa sunmayı planlıyor, Apple yeni modeli için patent anlaşmalarını sürdürürken Cupertinolu şirket ile kas hareketleri konusunda patent anlaşması imzaladı.

Apple akıllı saati için yeni patent aldı!

Piyasa da bulunan bir çok markanın akıllı saat modellerinde kalp ritmi ve tansiyon gibi bir çok sağlık değerini takip eden sensörler bulunuyor. Apple yeni modelinde kas hareketleri patenti anlaşması yaptı ve bu anlaşma doğrultusunda yeni akıllı saati Apple’ı ön plana çıkartacağını düşünüyoruz.

Apple Watch kas hareketleri için yeni bir patent anlaşması!

Piyasa da bulunan akıllı saatleri kullanabilmek için yüzünüze yakınlaştırmanız gerekiyor ama Apple‘ın yeni ABD patent anlaşması sayesinde ” Duruş ve el-kol hareketinin bir giyilebilir cihaz üzerinde girişi” olarak adlandırdığı patentte kasları takip etmek için myoelektrik sinyaller kullanılacak.

apple-watch-patent-anlasmasi-sagladi

Apple Watch‘da yer alan sensör ve kol üzerinde ki kaslara giden elektrik sinyalleriyle hareketin algılanması mümkün olacak. Kasların hareket ettiği yöne doğru elektrik gidecek ve kasların hangi yönde hareket ettiği tespit edilmiş olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu