Donanım Haberleri

Apple HomePod Mini ile meydan okudu!

ABD merkezli Teknoloji devi Apple önceki gün gerçekleştirdiği etkinlikte HomePad Mini ile meydan okudu! HomePad Mini ile ilgili merak edilenler haberimizde

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple gerçekleştirdiği etkinlikte HomePod Mini ile rakiplerine meydan okudu! Peki HomePad Mini nedir? Detaylar haberimizde

apple-homepad-mini-ile-meydan-okudu

Apple’ın dün gerçekleştirdiği ” Hi, Speed ” çevrimiçi etkinliğine 3,3 inç uzunluğunda ki HomePod Mini ile başladı. Daha sonra etkinliğe yeni çıkan iPhone 12 modellerinin tanıtımıyla devam etti. Şimdi de sizlere HomePod Mini’nin özelliklerini ve detaylarını sizlere aktaracağız.

Apple HomePod Mini ile meydan okudu!

Apple’ın dün gerçekleştirdiği ” Hi, Speed ” etkinliğinde HomePod Mini‘nin özelliklerinden de bahsetti. Akıllı ev cihazlarınızı da kontrol edebileceğiniz üründe Siri sesli kontrol de bulunuyor. Evin her bir üyesini tanıyabilecek olan Siri, mesaj okumak ve göndermek gibi çeşitli uygulamalarla etkileşim kurmak için iPhone’unuzdaki uygulamalarla eşleşebilir olacak.

Gizlilik hususunda dikkatli davranan Apple kullanıcıların izni olduğu takdirse sesinizi saklayıp, kullanıcıyı sesinden ayırt edebilecek. Aynı zamanda HomePod Mini üzerinden yapmış olduğunuz tüm işleri de şifreleme özelliğine sahip.

Bahsi geçen cihaz şimdilik Apple Music, iHeartRadio, radio.com ve Tuneln gibi uygulamaları destekliyor. Önümüzde ki süreçlerde ise Pandora ve Amazon Music gibi uygulamaları da desteklemesi bekleniyor.

apple-homepod-mini-meydan-okudu

360 derecelik ses sunabilen cihazda, birden fazla HomePod Mini’yi birlikte kullanmak için eşleştirebiliyorsunuz. Ayrıca arka tarafında aydınlatma özelliği bulunan cihazda dokunmaya duyarlı birde üst panel bulunuyor.

HomePod Mini fiyatı

6 Kasım tarihinden itibaren 99 dolara beyaz ve uzay grisi olmak üzere iki renk seçeneği ile birlikte siparişe açık hale gelecek.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu