Mobil HaberleriiOS Haberleri

Apple iOS 14.2 Güncellemesinde Batarya Sorunu Gündemde

Apple'ın iOS 14.2 güncellemesinde iPhone kullanıcıları ciddi derecede batarya sorunu yaşadıklarını açıkladılar.

TeknoBH Google Haberler

apple-ios-14-2-guncellemesinde-batarya-sorunu-gundemde

Apple‘ın yayınladığı son iOS 14.2 güncellemesi, bazı iPhone modellerinde kullanıcıları batarya sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını açıkladılar. Güncellemenin hemen ardından, Apple Geliştirici Forumu’nda ve Reddit’te güncellemenin bazı iPhone modellerinde batarya ömrünü olumsuz etkileyebileceği yönünde başlıklar görüldü. Sorun, hatta kullanıcıların yaşadığı pil ömründeki azalmanın da ilerisine geçiyor. Hızlı pil tüketiminin yanı sıra, bazı iPhone kullanıcılarında yalnızca 30 dakikalık kullanımdan sonra pil ömründe yüzde 50 düşüş görülüyor.

iOS 14.2 Güncellemesi Sonrasında Kullanıcılar Batarya Sorunuyla Karşı Karşıya

Bu duruma örnek vermemiz gerekirse, bir kullanıcı Apple Geliştirici Forumu’nda her güncellemeyle birlikte pil ömrünün azaldığını ve eskiden gece 8 saatten fazla uyku süresinde telefon sadece yüzde 1-2 şarj tüketirken, güncellemelerden sonra bu sayının 6 saatte yüzde 5-6’ya kadar çıktığını belirtti. Aynı kullanıcı, telefonun şarj olurken ısındığını ve standart 5W şarj cihazı kullanmasına rağmen telefonun hızlı şarj cihazı kullanırmış gibi hızlıca şarj olduğunu da yazdı.

ios-14-apple-iphone-yayinlandi

iOS 14.2 güncellemesi alan bazı iPhone cihazlarında, şarj yüzdesinin aniden düşmesinden ve telefonun kapanıp açıldığında şarj yüzdesinin yeniden aniden yükselmesi problemini yaşıyor. Bu sorunlar iPhone XS, iPhone 7, iPhone 6s ve birinci nesil iPhone SE gibi eski iPhone modelleriyle sınırlı görünüyor. Sizlere belirttiğimiz iPhone modellerin  yanı sıra, iPadOS 14.2 çalıştıran 2018 iPad Pro da etkilendi. Kısa bir süre önce piyasaya sürülen iOS 14.2.1‘in bu telefonların yaşadığı sorunları düzelttiğine dair bir kanıtımız yok. Ancak bu hatanın ortadan kalkması için önümüzde ki günlerde yeni bir güncelleştirmenin yayınlanmasını umuyoruz.

Ayrıca sizlere bir önerimiz var, iPhone veya iPad’inizi iOS 14.2 veya iPadOS 14.2‘ye güncellemediyseniz, bu güncellemeleri telefonunuz veya tabletinize yüklemeden önce Apple‘ın bir düzeltme güncelleştirmesi yayınlamasını bekleyin.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu