Apple Haberleri

Apple, iPhone 12 Fransa’da EarPods ile satıyor

Geçtiğimiz günlerde Apple Event kapsamında yeni iPhone ailesi ve HomePod Mini tanıtıldı. Bu etkinlik içerisinde Apple, iPhone kutularının içerisinde şarj adaptörü ve kulaklığın artık olmayacağını duyurdu.

TeknoBH Google Haberler

Apple, etkinlik de duyurduğu bir diğer haber ise iPhone kutularının içerisinde şarj adaptörü ve kulaklığın olmayacağıydı. Ancak Apple, iPhone 12 Fransa’da EarPods ile satıyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple Event kapsamında yeni iPhone ailesi ve HomePod Mini tanıtılmıştı. Bu etkinlik içerisinde duyurulan cihazlar kadar da firmanın iPhone kutu içeriği için aldığı kararda gündem oldu. Şirket, yaptığı açıklama da artık şarj adaptörünün ve kulaklığının telefonla birlikte kutudan çıkmayacağını açıklamıştı.Ancak iPhone 12 kutu içeriği Fransa için farklı olacak. Fransa yasaları gereği kutuda kulaklığın bulunması zorunlu tutuluyor.

Apple, iPhone 12 Fransa’da EarPods ile satıyor

Teknoloji devi Apple, iPhone kutularından şarj adaptörünün ve kulaklığının kaldırma kararı almıştı. Ancak bu durumun önüne Fransa‘da bir yasa çıktı. Fransa yasasına göre, akıllı telefonların, “eller serbest ürünleri” veya çocuklara elektromanyetik radyasyonun verdiği zararı önlemek için ” kulaklık” ile gelmesi zorunlu tutuluyor.

Bu yasa gereğince iPhone 12 kutu içeriği Fransa için farklı oldu. Apple, iPhone 12 serisinin kutu içeriğinde, telefon ve Lightning kablosunun bulunacağını söylemişti ancak Fransa’da kutunun içinden EarPods da bulunacak. Apple’ın Fransa’da çevrimiçi satış sitesinde kutu içeriğinde EarPods da görüntülendi.

apple-iphone-12-fransada-earpods-ile-satiliyor

Aynı zamanda Fransa‘da bu yasayı daha detaylı incelersek, ülke de radyo ekipmanı içeren herhangi bir ürün, kablolu bir kulaklık olmadan satılamaz. Hatta bu ürünlerin ücretsiz olarak dağıtılması bile yasalara aykırıdır. Yasaya uymayanların cezası ise 75.000 Euro‘dur.

Kaynak
shiftdelete.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu