Donanım Haberleri

Apple, Mac’leri Yeniden Tasarlayacak

Teknoloji devi Apple'ın, yeni işlemcisi Apple M1 ile Mac'lerini yeniden tasarlayıp piyasaya süreceği söyleniyor.

TeknoBH Google Haberler

Apple yeni işlemcisi olan Apple M1 ile Mac’leri yeniden tasarlayacak ve hemen arkasına piyasaya süreceği söyleniyor. İşte Detaylar

apple-mac-yeniden-tasarlayacak

Teknoloji devi Apple, yeni işlemcisi M1 ile Mac’lerini yenilemeye gidiyor. Daha önce ki Mac’lerde donanımlar yüzünden tasarımlar sınırlandırılıyordu. Ancak şimdi Apple M1 işlemci sayesinde Mac’lerin tasarımları şimdi çok daha iyi olabilir.

Apple, Mac’leri Yeniden Tasarlayacak

Başarılı Apple analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre Apple, yeniden tasarlanmış Mac’leri 2021’in sonlarına doğru piyasaya süreceği söyleniyor. Kuo hangi Mac modellerinin yeniden tasarlanıp piyasaya süreceği konusunda net bir bilgi paylaşmadı.

apple-mac-yeniden-tasarlayacak-1

Apple’ın daha ince çerçevelere, Face ID‘ye ve diğer değişikliklere sahip yeniden tasarlanmış 24 inç iMac üzerinde çalıştığına dair söylentiler de mevcut. Tahminlere göre yeniden tasarlanmış olan 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro da var. Mevcutta olan 13 inç MacBook Pro‘ya Apple daha ince çerçeveli 14 inçlik bir ekran ekleyebilir. Apple, M1 işlemcisi sayesinde yeni üreteceği Mac’lerin tasarımında daha fazla kontrole sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu