Otomobil Haberleri

Apple Otomobil Direksiyonu Herkesi Şaşırtacak

TeknoBH Google Haberler

Apple otomobil diresiyonu ile ilgili çok büyük iddialar var. Apple’ın bu alanda bir ilki gerçekleştireceği söyleniyor. Peki detayları neler? Hepsi haberimizde

Apple Otomobil Direksiyonu Herkesi Şaşırtacak

Apple geçtiğimiz günlerde elektrikli araba üreteceğini açıklamıştı. Konu ile ilgili o kadar fazla dedikodu var ki hangisinin doğru olduğu artık anlaşılmıyor. Konu ile ilgili şimdi yeni bir dedikodu gündeme geldi. Morgan Stanley Auto & Shared Mobility analisti Adam Jones tarafından ifade edildiğine göre Apple direksiyonları bugüne kadar alıştıklarımızın çok dışında olacak.

Şirket yeni otomobilleri için Kia Motors ile anlaşma yaptığını biliyorsunuz. Adam Jones tarafından yapılan açıklamalara göre 3,6 milyar dolar yatırım yapıldı. Bu miktarın bir otomobil fabrikası için bir hayli fazla olduğunu biliyoruz ve bu sebeple ortaya muazzam bir araç çıkacak da diyebiliriz.

Apple otomobil direksiyonu ile ilgili farklı tasarımlar ortaya çıkartacak

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak bilinen Apple, her konuda adından sıkça söz ettirmeyi başardığı gibi bu konuda da adından söz ettirecektir. Apple’ın en çok gündeme geldiği konu ile tüketicileri her zaman şaşırtmasıdır. İşte bu konuda şirket, otomobilin direksiyonu konusunda çok farklı tasarımlar ortaya çıkartacağını düşünüyoruz.

Apple Otomobil Direksiyonu Herkesi Şaşırtacak

Apple otomobil direksiyonu hakkında analistler tarafından yapılan açıklamalara göre, Apple’ın insan müdahalesini neredeyse sıfıra indirmek istediği söyleniyor. Eğer şirket iPhone gibi bir otomobil üretmek istiyorsa direksiyonu tamamen ortadan kaldırabilir. Bu durumda da otomotiv dünyasında bir ilk yaşanmış olabilir.

Tam otonom sürüş için gerekli izinlerin alınma süreci hala devam ediyor. Apple otomobil direksiyonu için zaten hemen üretime başlamayacak. Muhtemelen yaklaşık olarak 3 – 4 yıl bekleyecektir. Bir otomobil direksiyonu için bu belirlenen süre yeterli diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu