Mobil Haberleri

Apple Rüşvet Skandalı İle Gündemde

Apple cephesinde ortaya çıkan bir rüşvet skandalı şirketin başını çok ağrıtacak gibi görünüyor.

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple, ortaya çıkan rüşvet skandalı ile gündemde geldi. Şirket için yapılan iddialar gündemden düşmeyecek gibi görünüyor. İşte Detaylar

apple-rusvet-skandali-ile-gundemde

Teknoloji devi Apple‘ın güvenlik müdürü, şirket çalışanları için gizli ateşli silah lisansları almak için yüzlerce polise ücretsiz iPad ile rüşvet vermeye çalıştığı ile suçlanıyor.

California’daki savcılar, iki memurun karşılığında bir şey teklif etmedikçe başvuranlara gizli silah taşıma iznini (CCW) reddettikleri bir dolandırıcılığa karıştıklarını eddia ediliyor.

Apple Rüşvet Skandalı İle Gündemde

Thomas Moyer, ilçe şerifinin ofisine yaklaşık 70.000 dolar değerinde 200 iPad bağışlamayı teklif ederek Apple çalışanlarının başvurusunu kabul etmeye zorlamakla suçlanıyor. Polis, rüşvet dolandırıcılığını iki yıldan uzun süredir araştırıyordu. Araştırmalara göre, Santa Clara Emniyet Müdür Yardımcısı Rick Sung‘ın silah taşıma ruhsatları için Moyer’in emniyet müdürlüğüne iPad bağışlamasını şart koştuğu söyleniyor.

Dava ile ilgili olarak 49 yaşında ki sigorta komisyoncusu Harpreet Chadha da suçlandı. Suıng, Chadha’dan lisans karşılığında yaklaşık olarak 6.000 dolar değerinde bir San Jose Sharks hokey maçına Sevgililer Günü için çok rağbet gören koltuk biletleri talep etmek ile suçlandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde silah taşıma ruhsatının bedeni genelde 200 ila 400 ABD doları arasında değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda başvuru yapan kişinin ” iyi bir nedeni” olması gerekiyor. Diğer yandan şerifin bu lisansı alabilecek kişileri seçme konusunda genir bir yetkisi de mevcut.

Bölge savcılığının yaptığı açıklamaya göre, dört kişi de 11 Ocak’ta mahkemeye çıkacak. Suçlu bulundukları takdirde hapis cezası ile karşı karşıya kalınacak.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu