Apple HaberleriSamsung Haberleri

Apple, Samsung’a dudak uçuklatacak bir ceza ödeyecek!

Teknoloji devi Apple, dişli rakibi Samsung'a dudak uçuklatacak bir ceza ödeyecek!

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji dünyasının liderlerinden biri olan Apple, bir diğer teknoloji lideri olan Samsung’a dudak uçuklatacak bir ceza ödeyecek! İşte o ceza hakkında ki detaylar

apple-hisse-degeri-artis-gosteriyor1

Güney Kore merkezli üretici, yılın en çok beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone 12 serisini önümüzde ki aylarda piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Lakin şirket için finansal işler pek de iyi gitmiyor. Display Supply Chain Consultants’da ki analistlere göre Apple, Samsung’a 950 milyon dolar ceza ödedi.

Apple, Samsung’a dudak uçuklatacak bir ceza ödeyecek!

Teknoloji dünyasının iki lideri arasında ki anlaşmalarda belirlenen OLED ekran satın alma hedeflerini karşılayamadı. Bu durum sonucunda 950 milyon dolar gibi büyük bir cezayı ödemek zorunda kaldığı söyleniyor. Samsung’un kazandığı miktar, şirketin paylaştığı gelir ve işletme kârında açık bir şekilde görüldüğünü söyleyebiliriz. Bu yılın ortasına doğru Samsung, ekran panel sektöründe büyük bir kazanç elde etmişti. Bu elde edilen kazancın arkasında ki sebebin Apple’dan aldığı 950 milyon dolar olduğu düşünülüyor. Bu noktada asıl merak edilen soru ise Apple’ın bu yıl sonuna doğru neden beklenenden daha az OLED panel satın aldığı.

apple-samsunga-buyuk-ceza-odedi

Bu durumun başlıca sebeplerinden biride dünya genelinde ki COVID-19 virüsü olabilir. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Apple, dünya genelin de bir çok mağazasını kapatma kararı almıştı. Apple, daha sonrasında bazı ülkeler de mağazalarını tekrardan açmış olsa bile ABD’de artan koronavirüs vakaları yüzünden hala mağazaları kapalı durumda. Bir diğer neden ise hedeflenen iPhone satışlarının ulaşılmamış olması. Nisan ayında Apple, 58,3 milyar dolar gelir sağlarken, geçtiğimiz sene ile karşılaştırdığımızda ise neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. Şirket ,30 Temmuz‘da üçüncü mali raporunu yayınladığı zaman net bilgilere sahip olmuş olacağız. Takipte kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu