Güncel Haberler

Apple Store’dan çalınan iPhone cihazları kilitlendi!

TeknoBH Google Haberler

Apple Store’dan çalınan iPhone modelleri kilitlendi. Cupertino merkezli teknoloji devi açıklama yapmak zorunda kaldı. Detaylar haberimizde

Apple Store'dan çalınan iPhone cihazları kilitlendi!

Amerika‘da yaşanan olaylar dünya gündeminden düşmek bilmiyor.George Floyd isimli siyahi silahsız bir vatandaşın polis tarafından boğularak öldürülmesi sonucu ABD ‘de ırkçılık karşıtı gösteriler bütün dünyanın dikkatini çekti. Kısa bir süre içerisin de dünya geneline yayılan görüntüler içerisin de onlarca mağaza yağmalandı,polis istasyonları ve araçları ateşe verildi.

Apple güvenlik için çalınan cihazları kilitledi!

Amerika’da yağmalanan mağazalar arasında Apple‘da vardı, yağmaların görüntüleri sosyal medyada ses getirmeye başlayınca şirket açıklama yapmak zorunda kaldı.

Apple Store'dan çalınan iPhone cihazları kilitlendi!

Cupertino merkezli şirket yaptığı açıklamada çalınan bütün iPhone cihazlarının kilitlendiğini ve telefonun açılmaya çalışıldığı anda konum bilgilerini kolluk kuvvetleriyle paylaşacağını açıkladı. Çalınan iPhone veya Apple ürünlerin artık hiçbir şekilde kullanılmayacak.

Televizyonlarda veya sosyal medya hesaplarında yansıyan görüntülere bakılırsa Amerika‘da ki iç savaş görüntüleri durumun vahim olduğunu gösteriyor. Donald Trump yaşanan bu olayları durdurmak için orduyu devreye soktu. Bu isyanlar kısa sürede duracaktır ancak çok fazla can kaybı olacağıda kaçınılmaz. Bu isyandan sonra ABD polislerin siyahi vatandaşlara davranışlarında değişiklik olacak mı göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu