Oyun Haberleri

Apple ve Google’i mahkemeye vermişti! Ubisoft amacına ulaştı!

Ubisoft, geçtiğimiz günlerde Apple ve Google'ı mahkemeye veren Ubisoft amacına ulaştı!

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Ubisoft, kısa bir süre önce Rainbow Six Siegle klonu Area F2 için Apple ve Google’i mahkemeye vermişti. Ubisoft amacına ulaştı

rainbow-six-siegle

Çin Merkezli olan Alibaba Group tarafından kısa bir süre önce geliştirilen Area F2 oyunu, dünyada popüler olan Rainbow Six Siege oyununun birebir aynısı olması Ubisoft‘u kızdırmıştı. Geliştirilen Area F2 oyununun iOS ve Android uyumlu olduğu için Play Store ve App Store mağazalarından kaldırılmasını talep etmişti ama Apple ve Google bu konu hakkında hiçbir gerekli adımı atmadı.

Apple ve Google‘in gerekli adımları atmadığını öğrendikten sonra Ubisoft yasal haklarını kullanarak iki büyük teknoloji şirketini mahkemeye verdi. Ubisoft‘un attığı bu adam işe yaramış ki şu an Play Store‘dan kaldırıldığı açıklanıyor. Apple tarafında ise konu netlik kazanmış değil.

Apple ve Google’i mahkemeye vermişti! Ubisoft amacına ulaştı!

Ubisoft, kısa bir süre önce ücretsiz olarak yayınladığı Assasin’s Creed Discovery Tours oyunu ile gündeme bomba gibi düştü. Assasin’s Creed serisinin ” Discovery Tours” oyunundan kısaca bahsetmek gerekirse tarih eğitimi amacıyla hazırlanmış, oyun içerisinde Yunanistan ve Antik Mısır medeniyetlerin de tur atma imkanları sağlıyor.


Ubisoft‘un bir diğer gündemden düşmeyen konusu ise ” Assasin’s Creed Valhalla ” oldu.Nisan ayı içerisinde çıkış yapan fragman on gün içerisin de 100 Milyon‘dan fazla görüntüleme aldığı Ubisoft tarafından bildirildi. Ubisof, Mali İşler yönetici Frederick Duguet‘in yaptığı açıklamada ise “ Ubisoft tarihinde en çok izlenen fragman” olduğunu ve bu durumdan büyük gurur duyduklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu