Apple HaberleriDonanım Haberleri

Apple, Yeni Macbook’ları Bu Sene Sonunda Tanıtabilir

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple, iki yeni Macbook modelini bu sene sonunda tanıtabilir. Söz konusu macbook modellerinin detayları neler?

Apple, Yeni Macbook Modellerini Bu Sene Sonunda Tanıtabilir

Teknoloji devi Apple son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Hatta kısa bir süre önce iPhone 13 serisi hakkında birçok sızıntılar yapılmaya başlandı. Tabi yapılan bu sızıntıların arasında akıllı telefon tasarımları, iPhone 12 Mini modelinin üretiminin durdurulduğu gibi birçok detaylara da rastlıyoruz.

Bu sefer ortaya atılan iddia ise, Apple’ın en çok tercih edilen dizüstü serisi olan MacBook‘tan geldi. Haberin kaynağı ise güvenilirliği ile tanınan Nikkei Asia tarafından geldi. Söz konusu sızıntılara göre Apple, iki farklı Macbook modelini bu sene sonunda tanıtabilir.

Apple, yeni macbook modellerinde yeni çiplerini kullanacak

Nikkei Asia tarafından yayınlanan rapora göre bu yılın sonlarına doğru iki farklı Macbook modeli gelecek. Ancak bu modeller hakkında çok fazla bir bilgi paylaşımı yok. Bu sızıntılar arasında yeni MacBook’lar Apple Silicon çiplerine sahip olması bekleniyor. Apple’ın, MacBook’lar Intel yonga setlerini kullanmayı bırakmasıyla kendi çiplerini kullanması bu durumu tahmini arttırıyor.

Apple, Yeni Macbook Modellerini Bu Sene Sonunda Tanıtabilir

Apple’ın yeni gelecek olan iki farklı Macbook modeli hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ancak daha önceki sızıntılara göre söz konusu modeler 14 inçlik bir boyuta sahip olabilirler. Son zamanlarda firma çip konusunda bir hayli fazla sorun yaşamaya başlamıştı ancak bu durumdan ders çıkartan firma bu sorunu en aza indirmeyi planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu