Güncel Haberler

Apple’da Türkiye fiyatlarını arttırdı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki reklam hizmetlerinden yüzde 5 oranında bir hizmet bedeli alacağını açıklayan Google'dan sonra şimdi de Apple fiyatlarını arttırma kararı aldı.

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Türkiye’deki hizmetlerinden yüzde 5 ek vergi alacağını duyurduktan sonra ikinci bir adım ise Apple’dan geldi. Apple’da Türkiye fiyatlarını arttırdı!

koronavirus-vakalari-artinca-apple-magazalarini-tekrar-kapatti

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir yasa değişikliği gereğiyle Türkiye’de hayata geçirilen Dijital Hizmet Vergisi ile ilgili olarak teknoloji devleri de yeni kararlar almaya başladı.Dün gün içerisinde Google‘ın Türkiye’de sunduğu reklam hizmetlerinden yüzde 5 oranında hizmet bedeli adı altında bir ücret almaya başlayacağını açıklamasının ardından benzer bir adımda Apple’dan geldi.

Apple’da Türkiye fiyatlarını arttırdı!

ABD merkezli Teknoloji devi Apple, Türkiye’de kullanıma sunulan yüzde 7.5’lik bu yeni vergiyi uygulamayı önümüzde ki günlerde başlayacağını duyurdu. Bu durumda, App Store‘daki ücretli uygulamalar ve uygulama içi satın almaların fiyatlarının önümüzde ki günlerde zamlanması bekleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Teknoloji devi Apple’ın Türkiye merkezi açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

Vergiler veya döviz kurları değiştiğinde, bazen App Store’da fiyatları güncellememiz gerekiyor. Önümüzde ki bir kaç gün içinde, Şili, Meksika, Suudi Arabistan ve Türkiye’deki vergi değişikliklerine yanıt olarak App Store’daki uygulamaların ve uygulama içi satın alımların fiyatları ( otomatik yenilenebilir abonelikler hariç ) artacak.”

Apple’ın uygulama fiyatlarına zam geliyor

Yapılan bu yeni düzenleme ile beraber Apple‘ın Türkiye’de sattığı dijital ürünlere ( uygulama ve uygulama içi ) yüzde 7.5 oranın da zam geleceği söyleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu