Otomobil HaberleriApple Haberleri

Apple’dan açıklama:Arabanızı artık iPhone ile çalıştırabilirsiniz

TeknoBH Google Haberler

Apple, neredeyse imkansız denen bir özelliği gerçekleştirdi. Geçtiğimiz gün Apple’dan açıklama geldi, Arabanızı artık iPhone ile çalıştırabilirsiniz.  İşte Detaylar

appledan-aciklama-arabanizi-artik-iphone-ile-calistirabilirsiniz

ABD merkezli Apple, geçtiğimiz gün düzenlediği WWDC 2020 etkinliğinde iOS 14 ile gelen özellikleri tanıtmıştı. Bu yenilikler arasında en çok dikkat çeken özelliklerden biri de iOS 14 yüklü bir iPhone 11 Pro ile arabanızı çalıştırabilmek.

Günümüzde ki pek çok otomobilde anahtarsız çalıştırma özelliği mevcut. Bu da benzer dinamiklerle otomobilin anahtarsız olarak çalıştırılmasının önünü açıyor. Apple bu teknolojiyi kullanarak otomobillerin akıllı telefon aracılığıyla çalıştırılmasının önünü açıyor.

Apple’dan açıklama:Arabanızı artık iPhone ile çalıştırabilirsiniz

Gelelim Apple‘ın bu sistemi nasıl tasarladığına, geçtiğimiz gün düzenlenen bu etkinlikte bu yeni teknolojiyi 2021 model bir BMW 3 serisi üzerinde test etti. Aracı telefonun NFC özelliği ile açan Apple çalışanı, arabaya bindikten sonra telefonu kablosuz şarj bölümüne yerleştirdi.

appledan-aciklama-arabanizi-artik-iphone-ile-calistirabilirsiniz-bmw-serisi

Daha sonra aracı çalıştırma tuşuna basarak, otomobil çalışı duruma geldi. Görünen o ki yalnızca birkaç sene içerisinde bu teknolojiyi pek çok marka ve modelde göreceğiz gibi görünüyor.

Bu teknolojiyi kullanmak için şimdilik son model BMW 3 satın alırsanız ve iPhone 11 Pro model bir telefonunuz var ise bu modeli kullanabilirsiniz.

Dipnot olarak eklemek isteriz ki bu teknolojiyi kullanmadan önce Tesla‘da oluşan güvenlik açıklarının bu teknoloji içerisinde de olacağını düşünüyorsunuz ki haklı olarak. Apple bu teknolojinin güvencesi olarak tamamen kendileri olduğunu belirttiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu