Apple Haberleri

Apple’dan büyük adım! Patenti alıyor!

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji dünyasının liderlerinden biri olan Apple, şimdi de yeni bir özelliğin patentini almasına ramak kaldı. Eğer ki patenti alırsa güvenlik daha da üst seviyede olacak!

apple-dan-katlanabilir-iphone-modeli-geliyor

Akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz yıllarda hatırlanacağı üzere parmak izi teknolojisi ile bizleri tanıştırmıştı. Bu teknoloji sayesinde telefonlarımız çok daha güvenli hale geliyor ve telefonu bizden başka birileri kullanamıyordu. Bu teknoloji zaman içerisinde Android modellere gelmeye başlamış olup daha sonrasında neredeyse bütün telefonlarda kullanılmaya başlandı.

Apple’dan büyük adım! Patenti alıyor!

apple-buyuk-adım-atiyor-patent-aliyor-1

Uzun yıllardır güvenlik uygulamalarını daha da güvenli hale getirmek için çabalayan Apple, bu sefer de karşımıza farklı bir güvenlik yönetimi ile karşımıza çıkıyor. Yüz tanıma teknolojisi sayesinde güvenliğin yanı sıra telefonu açmak için PIN ile uğraşıp vakit kaybı yaşanmıyor. 

Güvenliği daima ön planda tutmaya çalışan Apple, yüz tanıma teknolojisini daha da geliştirmeyi hedefliyor. Bu durumda yeni nesil iPhone modelleri, hem yüz tanıyacak hem de damar haritalarını çıkartacak. Bu durumda telefonun sahibi hariç bir kişi tarafından açılması imkansız hale getirecek. Bu durum ile ilgili ortaya atılan iddialardan biri de bu teknoloji için Apple çoktan patent başvurusunu gerçekleştirdi. Tabi ki bu teknolojiyi iPhone modellerinde kullanılmaya başlanılması çok uzun zaman alacaktır diye düşünüyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu