Donanım HaberleriApple Haberleri

Apple’dan Devrim Yaratacak Ürün Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Apple’dan devrim yaratacak bir ürün geliyor. Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, AR ve VR’ı harmanladığı 8K çözünürlüğüne sahip yeni gözlüğünü duyurabilir. İşte Detaylar

Apple'dan Devrim Yaratacak Ürün Geliyor

Teknoloji devi Apple, giyilebilir teknoloji konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Apple’ın VR ve AR kulaklık üzerinde çalıştığına dair iddialar ortaya çıkmıştı. The Information‘ın son raporuna göre, gözlüğün 3.000 dolar civarında satılacağını açıklamıştı. Aynı zamanda bahsi geçen gözlükte 8K ekran, kamera, güçlü bir işlemci ile çok sayıda sensörlerin olacağı söyleniyor.

Apple’dan devrim yaratacak gözlük geliyor

Paylaşılan raporlarda gözlüğün nasıl görüneceğine dair görsellerde ortaya çıktı. Gözlük, genel ağırlığını azaltacak bir kumaş ağa sahip olacak. Ayrıca Apple’ın yeni teknolojisi gözlük, kafa bantlarının Apple Watch‘ta bulunan bilekliklerden ilham aldığı görülüyor.

Apple’ın gözlüğünde ki işlemcisinin M1 çipinden daha güçlü olacağı ve kulaklıkta ki 8K ekranlara güç sağlayacağı söyleniyor. Fakat gözlük sürekli olarak 8K çözünürlüğünde çalışmayacak. Kullanıcı hangi ekrana odaklanırsa ona göre çözünürlüğü dinamik olarak ölçeklendireceği “Foveated render” adlı bir teknik kullanacak.

Apple'dan Devrim Yaratacak Ürün Geliyor

Apple’ın yeni gözlüğünün ayrıca AR işlevselliği olacağı için, el hareketlerini izlemek gibi birçok kamera ve çevreyi haritalamak için LIDAR sensörleri olacak. Bahsi geçen gözlüğün geliştirme sürecinde herhangi bir sorun yaşanmaz ise kulaklık 2022 yılında piyasaya çıkabilir. Daha sonrasında Apple, herkese hitap edecek ve yaygın olarak kullanılmasını beklediği bir hafif AR gözlüğü çıkarmayı da planlıyor.

Apple’dan devrim yaratacak yeni AR&VR karışımı gözlüğünün de 2021 yılının sonlarına doğru düzenlenecek olan iPhone etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Özellikle de LiDAR sensörleri ile devam yaratacak olan Apple, gözlükleri ile bu pazarı iyice hareketlendirecek.

Apple‘dan devrim yaratacak olan ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu