Apple Haberleri

Apple’dan katlanabilir iPhone modeli geliyor!

TeknoBH Google Haberler

Apple’dan önemli bir adım geldi, katlanabilir iPhone modeline dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Detaylar haberimizde

apple-dan-katlanabilir-iphone-modeli-geliyor

Uzun zamandır teknoloji sektörünün gündeminde olan katlanabilir ekranlı telefonlar 2019 itibariyle hayatımıza girmeye başladı.İlk katlanabilir ekranlı modelleri Samsung ve Huawei olarak satışa sunan firmalar oldu. Bu yıl içerisinde bu iki firmaya da Motorola da dahil olmayı başardı.Katlanabilir ekran teknolojisine sahip çok fazla model bulunmuyor ancak son sızdırılan bilgilere göre önümüzde ki yıl içerisin de yeni iPhone modeli de bu teknoloji ile satışa sunulabilir

Apple’dan katlanabilir iPhone modeli geliyor!

Apple katlanabilir ekranlı yeni iPhone modeli için bu yıl içerisinde patent almıştı. Cupertino merkezli şirket, kullanıcılarına ekran tarafında sorunsuz bir hizmet sunmak istiyor.Hatırlarsanız ilk çıkan katlanabilir ekranlı modeller de bazı sorunlar ortaya çıkmıştı. Hali hazırda ise dayanıklılık konusunda bazı sorunlarda mevcut. Corning‘in bu konu ile ilgili bazı çalışmalar yaptığı ve katlanabilir dayanıklı cam teknolojisinin 2020’nin sonlarına doğru biteceğini belirtmişti. ABD merkezli şirket bu konuda  Samsung ile işbirliği halinde çalışmalarını sürdürüyor.

apple-dan-katlanabilir-iphone-modeli-geliyor-2

Katlanabilir iPhone modeli için sızdırılan bilgilere göre Apple, Corning’in yeni katlanabilir cam teknolojisini beklediğini açıkladı. Apple bu şekilde kullanıcılarına dayanıklı ve sorunsuz bir ürün sunmayı istiyor. Eğer ki herşey yolunda giderse Apple, 2021 yılında düzenleyeceği bir etkinlikte 1 adet katlanabilir ekranlı iPhone tanıtması bekleniyor. Sızıntılara göre yeni katlanabilir ekranlı iPhone modeli  Galaxy Z Flip tarzında olacağı söyleniyor, hem içe hemde dışarı doğru katlanabileceği söyleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu