Mobil Haberleri

Apple’ın Başı Avrupa Ülkelerinde Dertte!

Kısa bir süre önce gündeme gelen Apple'ın davası, İtalya tarafından gelmişti. iPhone'ların su geçirmezlik özelliği üzerine odaklanan bu dava Apple'a 10 milyon Euro ceza ödemeye mahkum etti.

TeknoBH Google Haberler

ABD merkezli Teknoloji devi Apple’ın başı Avrupa ülkelerinde oldukça dertte! iPhone modelleri ile ilgili tekrar bir dava açıldı. İşte Detaylar

apple-basi-avrupa-ulkelerinde-dertte

Teknoloji devi Apple’a tekrar yeni bir dava açıldı ve dava Avrupa tarafından geliyor. Belçika ve İspanya tarafından ortaklaşa açılan davada Apple’ın başı tekrar derde giriyor.

Apple’ın Başı Avrupa Ülkelerinde Dertte!

Apple’a açılan yeni davada toplam da beş Avrupa merkezli tüketici örgütü yer alıyor. Planlı eskitme konusunda kötü şehrete sahip olan Apple, tekrar bu dertten muzdarip bir şekilde tüketicilerin karşısına çıkıyor. Bu davada Apple’ın, planlı eskitilen telefon bataryaları sebebiyle yavaşlatılan her iPhone kullanıcısının 60 euro para cezası ödenmesi talep ediliyor. Şirket iPhone 6 ve iPhone 6s kullanıcılarına bu ödemeyi yapması isteniyor.

apple-basi-avrupa-ulkelerinde-dertte-1

Apple’ın bu davada da tıpkı ABD’deki planlı eskitme davasında uzlaşmaya varması gibi uzlaşacağı düşünülüyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıllada ABD’de benzer bir dava açılmış ve Apple, iPhone 6 ve iPhone SE kullanıcılarına 25 dolarlık bir ceza ödemesi yapması kabul etmişti.

Bu duruma benzer bir durum geçtiğimiz yıl Fransa’daki kullanıcılar için de gündeme gelmişti. Fransa’da da Apple, iPhone’ları yavaşlattığı gerekçesiyle tüketicilere 25 Euro ödemeyi kabul etmişti. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu