Apple Haberleri

Apple’ın hisse değeri uçtu gidiyor!

TeknoBH Google Haberler

Wall Street’a göre Apple’ın hisse değeri sürekli artıyor, bu artışlar sonrasında Apple’ın hisse değeri rekor kırılacağı söyleniyor. Detaylar haberimizde

apple-hisse-degeri-artis-gosteriyor

Önümüzde ki günlerde Apple‘ın hisse değeri rekor kırılması bekleniyor!

Apple’ın hisse değeri uçtu gidiyor!

Önümüzde ki hafta gerçekleşmesi beklenilen Dünya Geliştiriciler Konferansı öncesinde Citigroup analisti Jim Suva, Apple’ın hisselerinin artış sebeplerini açıklayacak.

Suva, raporunda bu sene tanıtılacak olan iPhone’ların Eylül ayında tanıtılacağını ancak Koronavirüs salgın sebebiyle Ar-Ge ve test süreclerin yavaşlamasıyla birlikte ürünlerin tedariğnide sorunlar oluşabileceğini belirttiler.Lakin Suva, yeni model iPhone’ların Ekim veya Kasım ayında piyasaya sunulacağını belirtti. Suva’nın tahminlerine göre yeni iPhone modellerinin 59 Milyon Adet, önümüzde k isenenin ilk çeyreğinde ise satış adedinin 91 Milyon Adet olacağını öngörüyor. Suva, iPhone satışlarının önümüzde ki yılda tahminlere göre yüzde 15 artacağını düşünülüyor.

Apple, Hindistan‘da yeni satış mağazaları açmayı planlıyor. Tabi yeni mağaza açılışı Apple için bir fırsat olarak görülüyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışan personel sayısı ofislerinde daha az çalışmaları nedeniyle AirPods‘a talebin düşme olasılığı da bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu