Apple HaberleriDonanım Haberleri

Apple’ın yeni WatchOS 7 akıllı saati tanıtıldı!

TeknoBH Google Haberler

ABD merkezli Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde WWDC 2020 kapsamında Apple’ın yeni WatchOS 7 akıllı saati tanıtıldı. İşte Detaylar

apple-yeni-watchos7-akilli-saati-tanitildi

Apple, yeni kullanıcılarına sunmaya hazırladığı WatchOS 7 sürümü WWDC 2020 kapsamında resmi olarak kullanıcılarına duyurdu. Sabırsızlıkla beklenen akıllı saatin özellikleri de netlik kazandı.

Apple’ın yeni WatchOS 7 akıllı saati tanıtıldı!

Teknoloji devlerinden biri olan Apple, yeni akıllı saat işletim sistemi WatchOS 7 sürümünü WWDC 2020 kapsamında geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyurdu. Apple’ın yeni akıllı saat özelliklerini incelediğimiz de büyük çalışmalar yapılmış diyebiliriz.

Öncelikle tasarımdan bahsedelim, şirketin her güncelleme de olduğu gibi WatchOS 7 ile birlikte yeni kadranlar getirdiğini söyleyelim. Kullanıcılar kadran paylaşma özelliği ile, artık kendi özelleştirdikleri kadran tasarımlarını başkaları ile paylaşabilirler.

Yazılım kısmına gelecek olursak, Apple kullanıcılarının uzun zamandır beklediği uyku takibi özelliğini, yeni işletim sistemi ile bu özelliği kullanıcılarına sonunda sunduğunu söyleyelim. Ayrıca kullanıcılar uyku takibinin yanında, uyku planlama da yapabilecekler.

Bir diğer güzel özellik ise yeni Fitness özelliği oluyor. Apple, yeni Fitness uygulaması kapsamında birçok farklı spor tanımlamasına ek olarak, yeni dans seçenekleri sunuyor. Aktivite uygulaması isim değiştirerek, Fitness uygulama adı ile karşımıza çıkıyor.

WatchOS-7-os-akilli-saat

Apple’ın yeni akıllı saatine Haritalar’a bisiklet desteği de geldiğini söyleyelim. WatchOS ile birlikte bisiklet ile harita üzerinden yol tarifi isteyebileceksiniz. WatchOS 7 ile pil ömrü yönetimi Apple Watch saatinizin pil ömrünü uzatan araçları destekleyecek ve uygulamaları yönetmenize yardımcı olacak.

Dünya genelin de büyük kayıplara yol açan Koronavirüs salgını sebebi ile özel olarak hazırlanmış el yıkama takibini de watchOS 7 ile kullanıcılarına sunacak. Uygulama üzerinde kullanıcının ne kadar süre daha el yıkaması gerektiğini saat üzerinde ki sayaçtan görebilecek.

Çocuk sahibi olan ( Ebeveyn Kontrolü ) kullanıcılar için ” Çocuk Modu ” özelliği de geliyor, Apple Watch’a sahip olan çocukların ebevenyleri uygulama üzerinden kontrol edebilecekler. Bu uygulamaya örnek vermek gerekirsek ebeveynler kendi iPhone’ları üzerinden çocukları için Apple Watch kurulumu yaparak,ürünü uzaktan yönetmeye imkanları olacak.

Dipnot olarak eklemek isteriz ki, iOS 14, iPadOS 14 ve watchOS 7‘de yenilenen Siri‘yle kullanıcılar, daha karmaşık ve detaylı komutlarla internette sesli arama yapabilecekler ve sesli olarak da mesaj yazma imkanları olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu