Mobil HaberleriApple Haberleri

Apple’dan haber geldi ! iPhone 12’nin üretimine başlanıyor

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji sektörünün dev şirketlerinden biri olan Apple, iPhone 12 modellerinin üretimini başlatma kararı aldı.

iphone-12-gorselleri-cikti

Koronavirüs salgınından dolayı 2020 yılı teknoloji sektörü açısından hayal kırıklığı oldu. Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgınından dolayı bir çok üretici, daha öncesinde planladığı takvimi ileriye ertelemek zorunda kaldı.

Cupertino merkezli şirket normal şartlarda bu zamanlar da yeni iPhone modeli için üretimi başlamış olacaktı. Lakin yaşanan dünya genelin deki koronavirüs salgınından dolayı maalesef ki ertelemek zorunda kalmıştı. Sızdırılan bilgilere göre Apple, önümüzde ki ay iPhone 12 modelinin üretimine başlayacak.

Apple, önümüzde ki ay iPhone 12 modeli için üretime başlayacak ve kısa zamanda seri üretime geçeceği açıklandı.

apple-iphone-12-uretıme-baslayacak

 

Apple’dan haber geldi ! iPhone 12’nin üretimine başlanıyor

Apple bu yıl içerisinde 4 farklı model ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Bu modeller 5.4 inç ekranıyla iPhone 12, 6.1 inçlik iPhone 12 Pro, 6.1 inçlik iPhone Max ve 6.7 inçlik iPhone Pro Max .

Apple‘ın bu yıl içerisin de satışa sunacağı yeni modeli 5.4 inçlik ekrana sahip olan iPhone 12‘nin üretimine önümüzde ki ay başlanacağı duyuruldu. Dipnot olarak eklemek isteriz ki Apple’ın bu yıl içerisinde satışa sunmayı planladığı 4 model de benzer teknik özelliklere sahip olacak. Bu arada iPhone 12 modelinin kesin olmamakla birlikte Türkiye fiyatının 7000 TL olacağı düşünülüyor. iPhone 12 modeli önümüzde ki ay üretime başlarsa bu yıl içerisinde Kasım veya Aralık ayı gibi raflarda ki yerini alacağını düşünüyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu